Wtorek, 19 listopada 2019. Imieniny Elżbiety, Faustyny, Pawła

Husaria dała łupnia Szwedom

2017-07-03 09:07:06 (ost. akt: 2017-07-03 11:15:57)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

Za nami XIX edycja Dni Prostek. Przez trzy dni mieszkańcy regionu i turyści bawili się wspólnie, a punktem kulminacyjnym znów była inscenizacja bitwy pod Prostkami z 1656 roku.

Kurz, huk armat, tętent końskich kopyt - tak w dużym skrócie można opisać niedzielę 2 lipca w Prostkach. Wszystko za sprawą inscenizacji bitwy pod Prostkami z 1656 roku. Na placu obok gimnazjum w Prostkach zebrali się w niedzielę nie tylko żołnierze obu stron starcia, ale także liczni obserwatorzy - turyści, rodziny z dziećmi i miłośnicy historii. Inscenizację bitwy poprzedził przemarsz wojsk polsko-szwedzkich ulicami miejscowości.

Poza inscenizacją bitwy w Prostkach przez trzy dni naprawdę było co robić. Mieszkańcom Prostek i przyjezdnym towarzyszyły koncerty, gry, zabawy, warsztaty, mecze i zawody biegowe. Bardzo ważnym punktem w trzydniowej imprezie było spotkanie z Danielem Olbrychskim i Wiktorem Zborowskim, czyli sławnymi aktorami znanymi z ról w adaptacjach filmowych Trylogii Sienkiewicza. Aktorzy w niedzielę rozmawiali o swoich rolach w "Potopie", "Ogniem i Mieczem" i "Panu Wołodyjowskim", rozdawali autografy, można też było zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z niedzielnej inscenizacji. Więcej informacji w piątkowych "Rozmaitościach Ełckich"!Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages