Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Absolwenci "Ekonomiaka" spotkają się po latach

2017-07-06 10:44:49 (ost. akt: 2017-07-14 10:16:35) Artykuł sponsorowany

Zjazdy absolwentów to idealna okazja do spotkania po latach z kolegami ze szkolnej ławki. Co słychać u dawnych znajomych? Jak potoczyło się ich życie? Zjazd Absolwentów Zespołu Szkół nr 5, czyli "Ekonomiaka", będzie okazją do odnowienia dawnych przyjaźni. A przy okazji - dobrej zabawy do białego rana.

Już 14 października absolwenci Zespołu Szkół nr 5 w Ełku będą mieli nie lada okazję spotkać się z dawnymi szkolnymi znajomymi. Nikogo chyba do udziału w Zjeździe Absolwentów namawiać nie trzeba - bo kto nie chciałby znów pogadać z koleżanką i kolegą, wokół których kręcił się kiedyś cały świat?

W tym roku "Ekonomiak" obchodzi okrągły jubileusz 70-lecia istnienia. Rocznica jest okazją do nostalgicznej podróży w głąb czasu, ożywienia wspomnień, pooddychania dawną atmosferą, przywołania osób, wydarzeń, nastrojów zachowanych w pamięci tych, którzy w ten czy inny sposób otarli się o mury "Ekonomiaka". Z tej okazji szkoła organizuje też wielki zjazd.

— Główne uroczystości odbędą się 14 października 2017 roku, ale świętować będziemy przez cały rok. Planujemy liczne wydarzenia okolicznościowe o charakterze kulturalnym, sportowym i naukowym. Pragniemy, by ten wyjątkowy czas stał się okazją do odnowienia więzi ze szkołą i inspirujących spotkań — mówi dyrektor szkoły, Kazimierz Czepułkowski.

Główne spotkanie podczas Zjazdu Absolwentów "Ekonomiaka" odbędą się w Ełckim Centrum Kultury 14 października. Tam absolwenci będą mogli wziąć udział w uroczystej gali, a także wysłuchać przygotowywanego przez uczniów i absolwentów szkoły koncertu oraz zjeść ciepły posiłek. Będzie można również zwiedzić szkołę, spotkać się z nauczycielami i oczywiście szkolnymi przyjaciółmi. Każdy uczestnik zjazdu otrzyma pakiet okolicznościowy, w tym publikację o "Ekonomiaku", materiały zjazdowe i gadżety. Szczegółowy program jest dostępny na stronie szkoły i jubileuszowym fanpage`u.

Tych, którzy chcą spędzić więcej czasu z przyjaciółmi z dawnych lat, zachęcamy też do wzięcia udziału w Balu Absolwentów, który odbędzie się tego samego dnia, o godz. 19:00 w salach bankietowych „Vivaldi” w Ełku. Będzie to okazja do zjedzenia dobrej kolacji i zabawy do białego rana przy rytmach muzyki pod czujnym okiem DJ-a Mariusza Młodzianowskiego, notabene - także absolwenta "Ekonomiaka".

Koszty w porównaniu do gwarantowanych pięknych wspomnień są naprawdę niewielkie. Udział w pierwszej, oficjalnej części uroczystości kosztuje 50 zł, natomiast za bal absolwenci zapłacą 120 zł. Podsumowując, pełny udział w zjeździe to koszt 170 zł.

Tym, którzy mieszkają poza Ełkiem, a chcą spotkać się z przyjaciółmi ze szkolnej ławki, proponujemy skorzystanie z bazy noclegowej oferowanej przez miasto. Pełną listę internatów, hoteli, moteli i pensjonatów znajdą Państwo na stronie Starostwa Powiatowego w Ełku.. Sugerujemy też zakwaterowanie w Bursie Szkolnej przy ul. Sikorskiego 7A, oferującej noclegi za 35-40 zł. Bursa przyjmuje zgłoszenia do 9 października – można się kontaktować w tej sprawie pod nr. tel. 087 621 25 14.

Wszystkie szczegóły poznacie odwiedzając TĘ STRONĘ. Zapraszamy do wypełniania karty zgłoszeniowej i do udziału w uroczystości. To okazja jedyna w swoim rodzaju. Warto przecież zobaczyć się jeszcze raz z ludźmi, którzy kiedyś byli dla nas tak ważni.

— Z całą pewnością wybieram się na zjazd. Skończyłem szkołę 13 lat temu i nie wyobrażam sobie, żebym miał nie wykorzystać okazji do spotkania po latach z moimi kolegami i koleżankami — mówi Michał Zagórski, absolwent "Ekonomiaka". — Rozmawiałem już z kilkoma przyjaciółmi i wiem, że zainteresowanie jest ogromne, przy naszym stoliku zaczyna powoli brakować miejsca. Zachęcam wszystkich absolwentów do uczestnictwa w imprezie. To będzie piękna uroczystość i wspaniała zabawa.

Honorowy patronat nad obchodami jubileuszu szkoły objęli: Artur Chojecki - Wojewoda Warmińsko-Mazurski oraz Marek Chojnowski – Starosta Powiatu Ełckiego. Sponsorami organizacji obchodów są GT Auto części samochodowe, Zakład Optyczny RUSZCZYK, „Dom Ełcki” Morusiewicz, hurtownia FALA, Gospodarstwo Rybackie Ełk-Knyszyn oraz T-Matic.

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia filmu reklamującego Zjazd Absolwentów "Ekonomiaka" i odwiedzenia strony facebookowej wydarzenia, gdzie z pewnością dowiecie się więcej o zjeździe. Widzimy się 14 października!


Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages