Piątek, 17 listopada 2017. Imieniny Grzegorza, Salomei, Walerii

W czwartek balony znów wzbiją się w powietrze

2017-07-18 15:15:00 (ost. akt: 2017-07-19 17:35:38)

Autor zdjęcia: Weronika Kowalewska

W Ełku niedługo rozpoczną się barwne zawody, które przyciągną do naszego miasta wielu turystów. Będą to bowiem X Mazurskie Zawody Balonowe o Puchar Prezydenta Miasta Ełku. W czwartek odbędzie się pierwszy lot i parada baloniarzy. W piątek przelot poranny i wieczorny, a o godz. 23 nocny pokaz balonów. Dwa ostatnie loty zaplanowano na sobotę.

Do podziwiania ogromnych balonów na ełckim niebie już chyba nikogo nie trzeba zachęcać. Kolorowe i olbrzymie statki latające już w czwartek ponownie wzbiją się nad miasto. Będzie to już X czyli jubileuszowa edycja tej barwnej imprezy, która przyciąga do miasta wielu turystów i okolicznych mieszkańców.
— Spodziewamy się 20, może trochę więcej załóg — mówi Ireneusz Dzienisiewicz z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ełku. — Ile dokładnie balonów przyjedzie do Ełku dowiemy się dopiero przed zawodami.

Wśród oczekiwanych baloniarzy są głównie Polacy i Litwini. Zaproszone zostały również załogi z Rosji, Czech, Słowacji czy Węgier. W tym sporcie decydującym czynnikiem jest pogoda. Dlatego od prognoz synoptyków zależy, jak wiele załóg pojawi się w Ełku.

— Taka liczba około 20 balonów jest optymalna również ze względów bezpieczeństwa. Jak pokazały przykłady z poprzednich lat czasami mamy 15-minutowe okienko pogodowe na start balonów. Chcemy żeby część startów odbywała się z Placu Jana Pawła II, bo mogą wówczas przyglądać się balonom tłumy widzów. Start z placu większej liczby załóg mógłby być wręcz niebezpieczny i nie tak widowiskowy — dodaje Ireneusz Dzienisiewicz.

Dużą atrakcją będzie również czwartkowa parada baloniarzy ulicami miasta czy nocny "nalot" na plażę miejską podczas piątkowego koncertu Margaret. Czy jednak uda się zrealizować wszystkie punkty zawodów okaże się dopiero w ich trakcie. Najwięcej zależy bowiem nie od chęci organizatorów czy zawodników, ale od odpowiedniej pogody.

Trzymajmy więc kciuki za pomyślne wiatry nad Ełkiem. A o szczegółach dotyczących startów czy poszczególnych lotów dowiemy się z profilu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na Facebooku.

X Mazurskie Zawody Balonowe
20 lipca – czwartek
– 17:00 – briefing inauguracyjny w WSFiZ
– ok. 18:30 – 20:00 – I lot – Plac Jana Pawła II
– 22:00 – parada baloniarzy ulicami Ełku – Kilińskiego, Wojska Polskiego, Pułaskiego
21 lipca – piątek
– 6:00 – 8:00 II lot – informacje o miejscu startu na facebook.com/mosirelk
– ok. 18:30 – 20:00 – III lot –nalot balonów na Plażę Miejską
– 19:00 – koncert na Plaży Miejskiej
– 21:30 – Gwiazda wieczoru – Margaret
– 23:00 – wieczorny pokaz balonów
22 lipca – sobota
– 6:00 – 8:00 – IV lot – informacje o miejscu startu na facebook.com/mosirelk
– ok. 18:30 – 20:00 V lot – Plac Jana Pawła II

DLA NASZYCH CZYTELNIKÓW PRZYGOTOWALIŚMY TEŻ MAŁĄ NIESPODZIANKĘ PRZELOT BALONEM. SPOŚRÓD WAS WYBIERZEMY JEDNĄ OSOBĘ, KTÓRA WSPÓLNIE Z EKIPĄ BALONOWĄ BĘDZIE ZWIEDZAĆ PRZESTWORZA.

A JAK ZDOBYĆ PRZELOT BALONEM. WYSTARCZY MIEĆ POLUBIONY FANPAGE ROZMAITOŚCI EŁCKICH, NALEŻY UDOSTĘPNIĆ TEN POST I NAPISAĆ W KOMENTARZU, DLACZEGO AKURAT TY MASZ ZDOBYĆ PRZELOT BALONEM NAD MIASTEM? ZWYCIĘZCA ZOSTANIE WYBRANY W CZWARTEK O GODZ. 12.00. POWODZENIA!!!!
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. X #2286514 | 176.221.*.* 14 lip 2017 17:25

  A nie lepiej w okolicach Oracz w porozumieniu z Gminą Ełk wybudować tor " MOTOKROSOWY" !! Bardziej widowiskowy i impreza przyziemna !

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. po co to? #2286455 | 89.228.*.* 14 lip 2017 15:53

   Znowu ta kosztowna dziecinada

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages