Czwartek, 12 grudnia 2019. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

PÓŁKOLONIE "Wakacje! Atrakcyjnie, zdrowo i sportowo″ w SP nr 2 w Ełku

2017-07-14 10:22:43 (ost. akt: 2017-07-14 10:24:19)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 2 w Ełku

Z różnych powodów ełckie dzieci pozostają w mieście na czas wakacji i to właśnie do nich skierowany był projekt współfinansowany z budżetu Miasta Ełku "Wakacje! Atrakcyjnie, zdrowo i sportowo″ realizowany w dniach 3-7 lipca 2017 r. dla 40 ełckich dzieci w Szkole Podstawowej nr 2 w Ełku przez Uczniowski Klub Sportowy „ROSZADA”.

Uczestnicy mogli rozwijać swoje zainteresowania oraz rozbudzać pasje poprzez udział w zajęciach sportowych, zajęciach tenisa ziemnego, ścianki wspinaczkowej, pływania oraz wycieczki tematycznej do Centrum Innowacji Edukacyjnej w Suwałkach do Laboratorium Symulacji Medycznych.

W laboratorium dzieci miały okazję obejrzeć szpital od kuchni, czyli zajrzały do pomieszczeń do których wstęp mają tylko pracownicy medyczni: lekarze, pielęgniarki czy ratownicy medyczni. Uczniowie widzieli SOR, salę operacyjną i oddział noworodkowy. Na chwilę zmieniły się w lekarzy i poszkodowanych. Nauczyły się też jak prawidłowo wzywać karetkę oraz miały okazję na chwilę stać się kierowcą karetki.

Codziennie prowadzone były ciekawe zajęcia obejmujące różnorodne, nowoczesne formy rekreacji ruchowej, w tym: gry i zabawy zespołowe (m.in. piłka nożna, koszykówka), wspinaczka, zajęcia taneczne i wiele innych. Czas spędzony na basenie przysporzył wszystkim uczestnikom oprócz korzyści zdrowotnych, wiele radości i przyjemnych wrażeń. Ostatniego dnia półkolonii uczestnicy wraz z opiekunami wybrali się do Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego gdzie dzieci miały możliwość pływania rowerkiem wodnym. Po tak wyczerpującym wysiłku resztę dnia spędzili na grach i zabawach przy ognisku. Nie obyło się również bez pieczenia kiełbasek.

Po powrocie do szkoły wszystkie dzieci otrzymały dyplomy uczestnika półkolonii i jednogłośnie stwierdziły, że wspólnie spędzony tydzień był czasem wspaniałej zabawy, nowych przyjaźni i szkoda tylko, że to już koniec.Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp2elk

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages