Złoto i srebro dla wioślarzy z MOS-u

2017-07-17 12:00:00(ost. akt: 2017-07-17 13:16:28)

Autor zdjęcia: uks mos ełk

Za nami Mistrzostwa Polski Juniorów w wioślarstwie. Zawodnicy UKS MOS Ełk spisali się bardzo dobrze, przywożąc do domu dwa medale: złoty i srebrny.
W miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w wioślarstwie. UKS MOS Ełk wystawił na zawody mocną ekipę, co przyniosło doskonałe efekty. Złoty medal w dwójce podwójnej wagi lekkiej wywalczyły Klaudia Pankratiew i Weronika Cwalina. Klaudia zaliczyła też drugi udany występ w jedynce wagi lekkiej. Po zaciętej walce do ostatnich metrów zawodniczka MOS-u wywalczyła srebro. Natomiast Weronika dopłynęła na XII miejscu w kategorii jedynki wagi lekkiej. Obie zawodniczki trenują pod okiem Sebastiana Kosiorka.

W barwach UKS MOS Ełk startował też Jakub Przekopski, który zajął V miejsce w rywalizacji jedynek wagi lekkiej. VI miejsce w wyścigu dwójek podwójnych wagi lekkiej wywalczyły Wiktoria Święcińska i Aleksandra Romanowska, natomiast para Adam Sinocha i Szymon Piekarski dopłynęli na VII lokacie w kategorii dwójki podwójnej.

Wyjazd był współfinansowany z budżetu Miasta Ełku w ramach projektu Wioślarstwo-Sportowa Marka Miasta Ełku oraz z budżetu Powiatu Ełckiego w ramach projektu Rozwój Sportów Wodnych.