Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Młodzi sportowcy będą trenować na nowej hali

2017-07-19 09:00:00 (ost. akt: 2017-07-19 09:06:41)

Autor zdjęcia: Tomasz Andrukiewicz/facebook

Zespół Szkół Sportowych przy ul. Suwalskiej, gdzie funkcjonuje szkoła podstawowa, gimnazjum i liceum ogólnokształcące, będzie miał nową halę sportową. Ratuszowi udało się zdobyć 3,5 miliona złotych ministerialnego dofinansowania.

W poniedziałek 17 lipca Minister Sportu i Turystyki pozytywnie zaopiniował wniosek ełckiego ratusza o przyznanie 3,5 mln zł dofinansowania na budowę hali sportowej. Dofinansowanie pochodzić będzie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Po podpisaniu umowy tuż po wakacjach, ogłoszony zostanie przetarg. Wykonawca zacznie budowę w 2018 roku. Oznacza to, że uczniowie szkoły sportowej treningi w nowym obiekcie rozpoczną w roku szkolnym 2018/19. Nowa hala kosztować będzie ponad 7 milionów złotych. Prawie połowę tej kwoty wyłoży Ministerstwo Sportu i Turystyki.

— Miasto Ełk przygotowało wniosek samodzielnie. Uzyskał on znaczącą ilość punktów, dzięki czemu znaleźliśmy się w gronie samorządów, które otrzymają jedne z najwyższych dofinansowań — tłumaczy prezydent Ełku, Tomasz Andrukiewicz. — Obecna sala sportowa przy ul. Suwalskiej jest najmniejszą z tych, jakie funkcjonują w naszym mieście. Biorąc pod uwagę rozwój szkoły, jej sportowy profil oraz konieczność zapewnienia uczniom jak najlepszych warunków do rozwoju fizycznego, już 3 lata temu przedłożyłem koncepcję budowy hali w tym miejscu. Będzie to pełnowymiarowa hala z trybunami na parterze i pierwszym piętrze. Na piętrze funkcjonować będą również sale fitness, siłownia oraz inne pomieszczenia niezbędne do prowadzenia pełnoprawnych zajęć wychowania fizycznego. Hala ogrzewana będzie gazem ziemnym.

W skali kraju ministerstwo dofinansuje 185 inwestycji na łączną kwotę prawie 250 milionów złotych. W tym roku po raz pierwszy wnioski były oceniane i rekomendowane bezpośrednio przez Ministra Sportu i Turystyki.

— Dzięki wsparciu senator Małgorzaty Kopiczko ełcki projekt będzie mógł liczyć na dofinansowanie. W województwie warmińsko-mazurskim dotacje otrzyma tylko 7 inwestycji, w tym w Ełku, Bartoszycach, Giżycku, Gołdapi, Kętrzynie, Lidzbarku Warmińskim i Nidzicy — wylicza gospodarz miasta.

To nie koniec sportowych inwestycji w najbliższym czasie. Miejscy urzędnicy planują złożenie kolejnego wniosku o dofinansowanie. Tym razem chodzi o Gimnazjum nr 2, a po przekształceniu, Szkołę Podstawową nr 1 przy ul. Koszykowej. Także tam ratusz ma w planach wybudowanie hali sportowej na potrzeby ełckich uczniów.

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages