Niedziela, 17 lutego 2019. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

Prostki – Miejsce spotkań w każdej gminie powiatu ełckiego 2017

2017-07-28 11:48:34 (ost. akt: 2017-07-28 11:51:29)

Kończą się prace związane z przebudową i uruchomieniem fontanny oraz rewitalizacją skweru przy Domu Spotkań z Kulturą w Prostkach. W sierpniu b.r. miejsce to zostanie oficjalnie otwarte i oddane do użytku mieszkańcom gminy i turystom.

Po wielu latach „milczenia”, będzie można ponownie usłyszeć szmer wody tryskającej z fontanny. Sama bryła, tej ogrodowej architektury, zachowała dawny kształt. Elementem zdecydowanie wyróżniającym ją na tle innych tego typu obiektów, jest instalacja zamontowana w niecce fontanny, odnosząca się do dziedzictwa kulturowego gminy Prostki.

Dzięki temu, obiekt małej infrastruktury ogrodowej, zyskał wymiar historyczno – edukacyjny. Popularyzuje i promuje gminę Prostki jako miejsce z bogatą historią, atrakcyjne dla turysty.

http://m.wm.pl/2017/07/orig/p1040294-405154.jpg

Przedsięwzięcie zostało wykonane w ramach projektu „Miejsce spotkań w każdej gminie powiatu ełckiego”, zrealizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Nasze Prostki”. Inwestycję sfinansowano ze środków powiatu ełckiego i gminy Prostki.

Realizatorzy serdecznie dziękują Staroście Powiatu Ełckiego Panu Markowi Chojnowskiemu, Radzie Powiatu Ełckiego, Wójtowi Gminy Prostki Mirosławowi Orłowskiemu oraz Radzie Gminy Prostki, za okazane zaufanie i udzielone wsparcie finansowe.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages