Sobota, 19 stycznia 2019. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

"Start-upy" wystartują po raz czwarty

2017-08-10 10:00:00 (ost. akt: 2017-08-10 11:19:51)

Rusza IV edycja konkursu "Twój start-up – Twoja przyszłość” organizowanego przez Park Technologiczny w Ełku. Po raz kolejny ambitne i przedsiębiorcze osoby będą mogły zdobyć specjalistyczną pomoc w "rozkręcaniu" swoich własnych biznesów. Zgłoszenia przyjmowane są do 8 października.

Park Naukowo-Technologiczny w Ełku zaprasza do udziału w IV edycji konkursu „Twój start-up – Twoja przyszłość”, który wpisał się na stałe w kalendarz wydarzeń biznesowych w Polsce północno-wschodniej.

— Konkurs jest przykładem na to, że sektor publiczny może efektywnie wspierać innowacyjne pomysły biznesowe oraz aktywnie działać na rzecz ożywienia gospodarczego Ełku. W konkursie może wziąć udział każda osoba, mająca pomysł na rozpoczęcie innowacyjnego biznesu. Wystarczy jedynie przygotować biznesplan i przesłać wypełniony formularz do 8 października 2017 roku — powiedział prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz.

Na czym polega konkurs „Twój start-up – Twoja przyszłość”? Po zgłoszeniach panel sędziowski wybierze te firmy, które przygotowują najciekawszy i najbardziej realistyczny biznesplan. Po kolejnym, eliminacyjnym etapie, najlepszy start-up może liczyć na nagrodę pieniężną w wysokości 20 tysięcy złotych ufundowaną przez Park Naukowo-Technologiczny w Ełku, a także eksperckie wsparcie na etapie rozwoju pomysłu. Dodatkowo sponsorem konkursu jest Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, która ufundowała voucher na bezpłatne studia podyplomowe wybrane z oferty WSG.

To już IV edycja tego pomysłowego konkursu. W poprzednich latach nagrody główne wygrywały firmy: "Bombonierka", czyli aplikacja mobilna i strona www do zbierania kuponów rabatowych, "Skyflar" zajmująca się produkcją lamp LED o wysokiej mocy emitujących światło widoczne z odległości 8 km, a także "Titanium Concept", której zadaniem jest produkcja m.in. podków dla koni z tytanową powłoką w technologii druku 3D.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. edek-cd #2305171 | 91.245.*.* 10 sie 2017 14:05

  dopowiem jeszcze, bo siedzę we własnym biznesie od wielu lat. Jeżeli mampomysł na biznes, to nie rozgłaszam tego, nie lecę do żadnych inkubatorów czy parków naukowych, nie szukam na siłę naukowca, który bierze kasę za opinię, tylko ... sam wiem co mam robić. Do tego nie trzeba kończyć szkół ekonomicznych. Powodzenia młodzi biznesmeni. Pamiętajcie nie zdradzajcie za wcześnie swoich pomysłów choćby was mamili jakimś ochłapem np. 20000 zł

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. X #2305109 | 176.221.*.* 10 sie 2017 12:50

  edek - ma rację. Pokażcie mi chociaż jednego z tych talentów ( laureatów) działających na LOKALNYM RYNKU , nie wspomnę już w Polsce ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. edek #2305079 | 91.245.*.* 10 sie 2017 12:15

  Chciałbym się dowiedzieć jak sobie radzą, teraz po 2 lub 3 latach, firmy-laureaci poprzednich konkursów. Bo to jest prawdziwy miernik ich zwycięstwa. Istnieją jeszcze te firmy, ile osób zatrudniają, .. itp. Zwyciężyć w konkursie , to nie wszystko, bo sędziom można "oczy zamydlić" bardzo łatwo ;)

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages