Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Stypendia dla sportowców i trenera

2017-08-08 14:53:52 (ost. akt: 2017-08-08 15:34:21)

Prezydent Ełku przyznał we wtorek 8 sierpnia dziesięć stypendiów sportowych w pięciu dyscyplinach wyróżniającym się ełckim sportowcom. Nagrodę otrzymał też trener MKS Żak Ełk. Łącznie gospodarz miasta przyznał wyróżnionym aż 200 tysięcy złotych.

Do 15 czerwca 2017 r. wpłynęło 17 wniosków o przyznanie stypendiów sportowych. Po zapoznaniu się z propozycją Kapituły ds. Stypendiów i Nagród Sportowych, która rozpatrzyła wnioski, prezydent Tomasz Andrukiewicz przyznał dziesięć stypendiów sportowych dziewięciu zawodnikom i jednemu trenerowi.

- Staramy się jako miasto wspierać młodych, ambitnych sportowców reprezentujących Ełk poza granicami miasta w zawodach na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym - powiedział podczas uroczystości wręczenia stypendiów prezydent Tomasz Andrukiewicz. - W tym roku nagrodziliśmy zawodników różnych dyscyplin - mamy wioślarzy, judoków, kickbokserów, czy przedstawicieli trójboju siłowego. Staramy się, żeby stypendium było wsparciem i wynagrodzeniem za ciężką pracę. Wyróżniony został też trener; chcielibyśmy, aby miał możliwość podnosić swoje kwalifikacje, a tym samym móc lepiej wpływać na osiągnięcia swoich podopiecznych. Bardzo cieszy, że o ile kiedyś stypendia dotyczyły jednej, czasem dwóch dyscyplin, teraz wspaniałych osiągnięć mamy dużo więcej. To pokazuje, że młodzi zawodnicy rozwijają się w naszym mieście, pod okiem naszych trenerów, w przeróżnych kierunkach.

Podczas wtorkowej uroczystości zastępca prezydenta miasta Artur Urbański, który przewodniczył Kapitule, wyjaśniał kryteria doboru stypendystów.

- Jeśli chodzi o zawodników, punktowane były wysokie wyniki na imprezach o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Nie ma więc wśród wyróżnionych osób przypadkowych, każdy z nich osiągnął wiele w swojej dyscyplinie. Natomiast nagroda trenerska przyznana została za osiągnięcia powtarzalne, nie wystarczyło osiągnięcie jednokrotnego sukcesu przez podopiecznego - tłumaczył Artur Urbański.

W budżecie miasta Ełku na 2017 rok zaplanowano łączną kwotę 204 536 zł. Stypendia przyznane we wtorek będą wypłacane co miesiąc w kwocie 300-350 zł przez kolejne pół roku.

- Bardzo się cieszę z przyznanego mi stypendium. Dla mnie to ważne, że moje osiągnięcia zostały zauważone. Na pewno to duża motywacja do ciężkiej pracy w przyszłości - mówi Patryk Laskowski trenujący judo. - Zaczęłam trenować trójbój siłowy dopiero w tym roku, udało mi się zdobyć Puchar Polski w Rudzie Śląskiej i tytuł Mistrza Polski Juniorów do lat 16. Będę kontynuować pracę w tej dyscyplinie, miło mi, że zostałam doceniona - dodaje Julia Sulima, zawodnicza Stowarzyszenia "Masakra".


Stypendyści:

Wioślarstwo:
Patryk Butyński - młodzieżowiec
Jakub Przekopski - młodzieżowiec
Klaudia Pankratiew - junior

Karate Kyokushin:
Maciej Zinówko - junior
Ewa Prokuda – kadet

Judo:
Patryk Laskowski – młodzik

Kickboxing:
Mateusz Cimochowski – junior
Rafał Tronci - junior

Trójbój siłowy:
Julia Sulima – junior

Trener:
Krzysztof Sosnowski (trener MKS Żak Ełk)

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ja #2303970 | 188.146.*.* 9 sie 2017 06:24

    Gratulacje. Szkoda że taka marna kasa, bo co to jest 350zł. A tak na marginesie 350x 6 m-cy to 2100zł razy 10 osób to 21tys trochę daleko do tych 200tys co piszecie...

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages