Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Wakacje w Niezapominajce

2017-08-10 15:27:31 (ost. akt: 2017-08-10 15:28:32)

Autor zdjęcia: Barbara Markowska

Podczas wakacji w Miejskim Przedszkolu „Niezapominajka”, dzieci nie próżnują i odpady segregują, uczestnicząc w Projekcie Every Can Counts (Każda puszka cenna).

Na początku sierpnia w naszym przedszkolu odbyły się edukacyjne warsztaty recyklingowe, łączące edukację z zabawą. W każdej z grup gościliśmy w przedszkolu, przedstawiciela Fundacji na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL – panią Agnieszkę Potomską, która wspiera odzysk i ponowne przetworzenie aluminiowych puszek po napojach oraz innych opakowań.

Celem kampanii jest edukacja ekologiczna poprzez wyrabianie nawyku segregacji odpadów, ukazanie korzyści płynących z odzysku surowców wtórnych, wskazanie możliwych zastosowań odzyskanych odpadów opakowaniowych, uczenie prawidłowego segregowania poszczególnych surowców wtórnych oraz wrócenie uwagi na wspólne działania, które mogą się przyczynić do poprawy czystości np. naszej okolicy - to zależy od nas wszystkich.

Aktywny udział w warsztatach umożliwił małym uczestnikom zdobycie atrakcyjnych nagród, przy okazji zapoznając ich z podstawami selektywnej zbiórki odpadów.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: mpn3

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages