Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

IV piknik paralotniarski "Widok z góry na Mazury"

2017-08-11 11:35:47 (ost. akt: 2017-08-11 11:45:33)

Autor zdjęcia: Mazurskie Stowarzyszenie Lotnicze

Zapraszamy wszystkich paralotniarzy napędowych i miłośników latania ultralekkiego w dniach 12 sierpnia na IV piknik paralotniarski w gminie Stare Juchy pod nazwą "Widok z góry na Mazury". Tak jak ostatnio impreza odbędzie się w Skomacku Wielkim-Osadzie na łące Lasów Państwowych.

Impreza tradycyjnie ma charakter zlotu-spotkania w formie biwakowej. Będziemy mieli udostępnione miejsce na rozstawienie namiotów oraz mały węzeł sanitarny. Ze sobą trzeba zabrać coś do spania czyli namiot i śpiwór.

Pierwszych pilotów zapraszamy już w piątek 11 sierpnia wieczorem. W planach loty treningowe, widokowe oraz ognisko integracyjne. W zależności od pogody w sobotę rano zaproponujemy wspólny przelot paralotni do Ełku pod nazwą "Nalot na Ełk". Chcemy tym zachęcić mieszkańców do odwiedzenia nas po południu.

Na sobotnie popołudnie zaplanowana jest zasadnicza część pikniku dla wszystkich miłośników latania. Zapraszamy wszystkich najlepiej całymi rodzinami, ponieważ najmłodsi będą mieli sporo atrakcji. Przewidziane są:

- dmuchane zjeżdżalnie,
- konkurs z cennymi nagrodami lotniczymi: dla młodzieży do wygrania quadrocopter-dron zdalnie sterowany, dla dorosłych przelot, dla dzieci modele szybowców do puszczania z ręki oraz latawce,
- pokaz pilotażu zdalnie sterowanych modeli samolotów i dronów,
- jazda samochodami terenowymi,
- pokaz umiejętności strzelców z JS1007 z Ełku.

Oczywiście każdy będzie mógł obejrzeć sprzęt lotniczy i porozmawiać z pilotami. W zależności od dostępności sprzętu lotniczego, możliwe będą też odpłatne przeloty wiatrakowcem, samolotem lub paralotnią.

Na piknik zapraszamy też kolegów pilotów z cięższym niż paralotnia sprzętem latającym. Podobnie jak ostatnio, przygotowany zostanie 400m pas, na którym będzie mogła wylądować motolotnia i samolot ULM. Wskazane telefoniczne poinformowanie o przylocie (Maciej 601386745) a przed samym lądowaniem zgłoszenie się na częstotliwości 123,45MHz.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages