Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Julia wykazała się postawą godną naśladowania

2017-08-11 14:32:12 (ost. akt: 2017-08-11 14:51:38)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

Karma szybko wraca. 17-letnia Julia Karbowska w środę znalazła portfel z dokumentami i znaczącą ilością pieniędzy w środku. Bez chwili zawahania zaniosła znalezisko na policję. W piątek postawy godnej naśladowania gratulował jej komendant ełckiej policji, Paweł Szyperek.

Zobacz także: 12-latek oddał znaleziony portfel z pieniędzmi 12-latek oddał znaleziony portfel z pieniędzmi Komendanci Policji i Prezydent Ełku podziękowali 12-letniemu Dominikowi za godną naśladowania postawę obywatelską. Dominik kilka dni temu znalazł...
Julia Karbowska to 17-latka z Ełku. W środę na spacerze z koleżankami w samym centrum miasta znalazła leżący na chodniku portfel. W środku był komplet dokumentów i około tysiąca złotych.

— Sprawdziłyśmy z koleżankami dane w dowodzie osobistym i od razu próbowałyśmy znaleźć tego człowieka na Facebooku. Nie miał profilu, więc zgłosiłam się na policję — opowiada Julia.

Policjanci szybko odnaleźli właściciela portfela i oddali mu wartościową zgubę. Zaprosili też w piątek Julię do komendy powiatowej policji w Ełku, by osobiście pogratulować jej właściwego zachowania.

— Julia wykazała się postawą godną do naśladowania. Niestety, z doświadczenia wiem, że wiele osób skusiłaby taka suma pieniędzy — powiedział Paweł Szyperek, komendant ełckiej policji. — Julia bez chwili zawahania próbowała znaleźć właściciela portfela, a gdy to się nie udało, przyniosła znalezisko do nas.

Jak mówi Julia, jej zachowanie było całkowicie naturalne.

— Jestem harcerką już od 7 lat. Tak wychowali mnie rodzice, szkoła i harcerstwo, aby pomagać osobom w potrzebie. Dla mnie to coś oczywistego — przekonuje nastolatka.

Policjanci przyznają, że przywłaszczanie sobie zagubionych portfeli i dokumentów to częsty problem, ale i nie najmądrzejsza rzecz.

— Żyjemy w dobie monitoringu, znalezienie osoby przywłaszczającej sobie czyjeś rzeczy najczęściej nie stanowi dużego problemu. Nawet dzisiaj zajmowaliśmy się sprawą człowieka, który posługiwał się czyimiś dokumentami. Należy pamiętać, że w zależności od wartości przedmiotu, nieoddanie komuś zguby lub niezgłoszenie się z nią na policję może stanowić wykroczenie lub nawet przestępstwo — dodaje komendant policji.

Julia w piątek otrzymała list gratulacyjny od komendanta i jego zastępcy, a także kilka policyjnych upominków. Jej tata natomiast nie kryje dumy z postawy córki.

— Tak Julkę z żoną wychowujemy, żeby zawsze wiedziała jak się właściwie zachować. Jestem z niej bardzo dumny — powiedział tata nastolatki.

To już drugi taki przypadek w ciągu ostatnich miesięcy. W kwietniu pisaliśmy o 12-letnim Dominiku z Ełku, który bez chwili wahania zaniósł czyjś zgubiony portfel z dokumentami i pieniędzmi na policję.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. majwiekzy mistrz #2306030 11 sie 2017 17:57

    az dziwne ze sie psy nie podzilily znaleziskiem.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages