Sobota, 31 października 2020. Imieniny Augustyny, Łukasza, Urbana

Okradał piwnice z zabawkowym pistoletem. Miał przy sobie 4 gramy marihuany i biały proszek

2017-08-14 09:15:19 (ost. akt: 2017-08-14 09:19:06)
Znalezione przedmioty przy zatrzymanym

Znalezione przedmioty przy zatrzymanym

Autor zdjęcia: KPP Ełk

Policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca Ełku, którego podejrzewali o kradzieże z włamaniem do piwnic na terenie miasta. W momencie zatrzymania mężczyzna miał przy sobie narkotyki. Zatrzymany tylko jednej nocy włamał się do dwóch piwnic skąd ukradł elektronarzędzia, sprzęt budowlany i wędkarski o łącznej wartości ponad 1.300 zł. Policjanci ustalają czy mężczyzna ma związek z innymi kradzieżami na terenie Ełku i poszukują właścicieli odnalezionych u niego w przedmiotów.

Policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca Ełku, którego podejrzewali o kradzieże z włamaniem do piwnic na terenie miasta. W momencie zatrzymania mężczyzna miał przy sobie 4 gramy marihuany oraz biały proszek. Substancje te zostały zabezpieczone do dalszych badań laboratoryjnych.

Uwagę policjantów zwróciły również inne nietypowe przedmioty jakie 41-latek miał przy sobie. Był to zabawkowy metalowy pistolet, scyzoryk i rozkładany nóż typu motylek. Policjanci sprawdzają w jakim celu mężczyzna nosił je przy sobie i czy nie posłużył się nim przy popełnianiu czynów zabronionych lub czy nie zostały one przez niego skradzione.

W toku wykonywanych czynności policjanci ustalili, że tylko jednej nocy mężczyzna włamał się do dwóch piwnic, skąd ukradł elektronarzędzia, sprzęt wędkarski i budowlany o łącznej wartości ponad 1.300 zł. Ponadto usiłował również włamać się do jeszcze jednej piwnicy w tym samym bloku, jednak nie zdołał pokonać zabezpieczeń.

Policjanci ustalają czy 41-latek ma związek z innymi kradzieżami na terenie Ełku. W miejscu jego pobytu funkcjonariusze znaleźli rower koloru czarnego ze zdrapanymi napisami, kuchenkę mikrofalową firmy Candy oraz naczynie aluminiowe z przykrywką.

http://m.wm.pl/2017/08/orig/zabezpieczona-kuchenka-mikrofalowa-408403.jpg

Osoby, które rozpoznają na załączonych zdjęciach opisane przedmioty jako własne proszone są o kontakt z osobą prowadzącą postępowanie pod numerem telefonu 87 621 82 14, 87 621 82 16 lub numer alarmowy 112 lub kontakt osobisty w Komendzie Powiatowej Policji w Ełku ul. Chopina 10.

http://m.wm.pl/2017/08/orig/zabezpieczony-rower-408404.jpg

Mężczyzna został przesłuchany w charakterze podejrzanego o posiadanie narkotyków i kradzieże z włamaniem. Okazało się, że w przeszłości był już karany za przestępstwa podobne, dlatego teraz odpowie w warunkach tzw. „recydywy” i za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 15.

Prokurator wystąpił z wnioskiem do Sądu Rejonowego w Ełku o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Jeszcze dziś zapadanie decyzja w tej sprawie.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. marek #2307286 | 83.6.*.* 14 sie 2017 09:38

  Recydywista złapany na gorącym uczynku powinien od razu dostac wpier..l To ma być znak jako pierwszą pomoc od Państwa.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages