Piątek, 24 listopada 2017. Imieniny Emmy, Flory, Romana

MKS z przegraną w pierwszym meczu w domu

2017-08-14 09:00:00 (ost. akt: 2017-08-14 10:08:22)

Autor zdjęcia: Paweł Godlewski

Za nami drugi mecz ligowy, jednocześnie pierwszy w tym roku na ełckim stadionie. Niestety, inauguracja rundy w domu nie powiodła się, po zaciętej walce ełcka ekipa przegrała z Victorią Sulejówek 0:1.

Mazurski Klub Sportowy Ełk ma za sobą już pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. W pierwszej kolejce rundy podopieczni Pawła Sobolewskiego pokonali na wyjeździe w ładnym stylu zawodników Sokoła Ostródy. Tym razem ełczanie zmierzyli się z rywalami z Victorii Sulejówek i to na własnym boisku. Niestety, ełcka ekipa nie może mówić o udanym występie.

Pierwsza połowa sobotniego spotkania nie zaczęła się dobrze dla gospodarzy. Już po kilku minutach od początkowego gwizdka do piłki dopadł Samuelson Odunka, który oddał za chwilę piłkę Sebastianowi Czapie. Ten niesamowitym, technicznym uderzeniem z dystansu niemal pokonał Adama Radzikowskiego. Zabrakło dosłownie kilku centymetrów, piłka odbiła się od poprzeczki i wróciła na pole. Za chwilę to MKS mógł objąć prowadzenie. Patryk Gondek wywalczył piłkę pod polem karnym przeciwnika, pięknie podał prostopadle do Michała Twardowskiego, który "przeszedł" bramkarza, ale strzał z metra udało się zablokować wracającemu obrońcy Victorii, Wojciechowi Gorczycy. Kilka minut później goście już prawie cieszyli się ze zdobytej po zamieszaniu w ełckim polu karnym bramki, ale arbiter główny spotkania podniósł rękę, sygnalizując spalony. Ełczanie zaraz potem nie wykorzystali dobrej okazji, a po strzale Andrzeja Paprockiego piłka musnęła słupek. Niewykorzystana okazja zemściła się w doliczonym czasie pierwszej połowy. Po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym, do piłki dopadł Samuelson Odunka i strzałem z woleja pokonał "Radzika". Vicotria po połowie wygrywała 0:1.

Ekipa z Ełku obudziła się w drugiej połowie, atakując raz za razem. Ełczanom mało brakowało do wyrównania wyniku już w pierwszej akcji drugiej połowy. Bramkarza gości próbował z dystansu pokonać Michał Paprocki, ale piłka o centymetry minęła poprzeczkę. Chwilę później bliski zdobycia wyrównującego gola główką był Patryk Gondek, jednak i tym razem się nie udało. Kilkakrotnie później interweniował Adam Radzikowski, ełcki bramkarz, który tego dnia był doskonale dysponowany. W ostatniej akcji Twardowski znów był blisko, uderzając po dośrodkowaniu z główki, ale równie dobrze grający bramkarz gości poradził sobie i tym razem. Arbiter po raz ostatni użył gwizdka i zakończył spotkanie - Victoria Sulejówek wygrała.

W sobotę ełczanie zmierzą się ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Świt do tej pory ma na koncie remis oraz przegraną w ostatniej kolejce.

italic textmro, źródło: MKS Ełk/Facebook

SKRÓT MECZU:

Skład MKS-u: 1. Radzikowski-3. Szaraniec (78' 23 Mularczyk), 4. Molski, 6. Paprocki (85' 21. Bogdaniuk) 8. Rogala, 10. Gondek, 11. Furman (64' 7. Łapiński), 18. Berezowskyi, 19. Świderski, 22. Twardowski, 33. Kalinowski (60' 14. Skonieczka).

Rezerwowi: 7. Łapiński, 12. Złotogórski, 13. Kalicki, 14. Skonieczka, 17. Jambrzycki, 21. Bogdaniuk, 23. Mularczyk.