Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Będzie oświetlenie na Kościuszki i Kolejowej

2017-08-17 09:00:00 (ost. akt: 2017-08-17 09:22:04)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

W minionym tygodniu ratusz rozstrzygnął dwa postępowania przetargowe. Oba dotyczą miejskiego oświetlenia. Już niedługo nowe latarnie staną na ulicach Kościuszki i Kolejowej.

Urząd miasta rozstrzygnął w ubiegłym tygodniu dwa ważne przetargi. Oba dotyczą przebudowy istniejących na ulicach Kościuszki i Kolejowej linii oświetlenia miejskiego. Remontem oświetlenia przy ul. Kościuszki zajmie się firma z Ełku. W ramach umowy zostanie przebudowana linia oświetlenia na odcinku od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego do wjazdu na teren Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Ełku. Prace budowlane będą prowadzone bez wstrzymywania ruchu na ulicy. Robotnicy zdemontują dotychczasowe latarnie, ustawią nowe słupy i zainstalują nowoczesne, LED-owe lampy, a także zagospodarują teren zielony wokół nowego oświetlenia. Całość będzie kosztowała niecałe 350 tysięcy złotych, a prace zakończyć się mają w pierwszej połowie grudnia.

Nieco mniej, bo 173 tysiące złotych, kosztować będzie nowe oświetlenie ulicy Kolejowej. Zgodnie z umową, wykonawca zobowiązał się do przebudowy linii oświetlenia na odcinku od skrzyżowania z ul. Grajewską do przejazdu kolejowego na Białystok. Także w tym miejscu prace przebiegną bez wstrzymywania ruchu. Mieszkańcy ul. Kolejowej będą mogli cieszyć się nowymi latarniami również w grudniu.

źródło: UM Ełk


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. edek2 #2310237 | 91.245.*.* 19 sie 2017 23:37

  skrzyżowanie przed PKP w rozsypce. Chodzi nie tylko o światła ale chociażby dojście do stacji PKP. Nie ma porządnego chodnika , trzeba przechodzić przez trawnik - 4 lata to trwa. Jakoś robią te światła już pół roku od obiecanego działania. Tomek - nie wchodź w tyłek urzędasom.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. edek #2309308 | 91.245.*.* 18 sie 2017 09:14

   Przypominam o skrzyżowaniu i otoczeniu skrzyżowania przed PKP. Urząd Miasta udaje że tam jest wszystko OK. Przypominam że niedługo wybory samorządowe - lenie z urzędu

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

   1. Kubuś Puchatek #2308954 | 83.6.*.* 17 sie 2017 17:51

    To proszę o zamontowanie kamer na skrzyżowaniu z ul.Słowackiego. Może byłoby ciszej po 22-giej, a poza tym tamtędy jeżdżą karetki, a mamy dwa przejścia, nocne życie kwitnie na tym skrzyżowaniu (niestety pojęcie ciszy nocnej gdzieś się zapodziało także u służb mundurowych, dodatkowo : picie alkoholu na ulicy jest w dalszym ciągu zabronione - podobno, przydałyby się patrole, ale może nie ma kadr...). Trzeba pamiętać, że ten obszar to pasaż na plażę i szlak podróżny, często owym podróżnikiem jest istota zawiana nie tylko wiatrem, ale i poidłem). I dla jasności - niech sobie biznesmen prowadzi swój biznes, w niedziele, święta religijne, państwowe i itp.luzik, jego religia jego kasa, tylko reszcie należy się spokój w nocy. Smacznego.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages