Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Dofinansowania do wyprawki szkolnej dla niepełnosprawnych uczniów

2017-08-17 11:00:13 (ost. akt: 2017-08-17 11:10:50)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

W roku szkolnym 2017/2018 wyprawka szkolna, czyli dofinansowanie do zakupu podręczników, skierowana jest do uczniów z niepełnosprawnościami fizycznymi i intelektualnymi. Wysokość dofinansowania wynosi od 175 zł do 445 zł
.

Co roku Skarb Państwa przeznacza określoną kwotę na dotacje do miejskich budżetów na organizowanie dofinansowania do zakupu potrzebnych w szkole podręczników. Pomoc skierowana jest do uczniów niepełnosprawnych. Wysokość dofinansowania do zakupu podręczników wynosi od 175 zł do 445 zł
w zależności od tego do jakiego typu szkoły dziecko będzie uczęszczało w roku szkolnym 2017/2018.

Dofinansowanie udzielane jest uczniom słabowidzącym, niesłyszącym, słabosłyszącym, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym. Na dotacje liczyć mogą też rodzice dzieci z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją, z autyzmem, zespołem Aspergera, z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Pieniądze dostaną też uczniowie posiadający orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydane w publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej, uczęszczający do klasy II i III dotychczasowej zasadniczej szkoły zawodowej, klasy I branżowej szkoły I stopnia, a także liceum ogólnokształcącego, technikum i szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy.

Możliwe jest również dofinansowanie do zakupu materiałów edukacyjnych w przypadku uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi, gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym. W takiej sytuacji dofinansowanie, oprócz w przypadkach wymienionych wyżej, należy się też uczniom klasy II-III szkoły podstawowej.

Pomoc udzielana jest na wniosek rodziców ucznia i ich prawnych opiekunów, pełnoletniego ucznia, nauczyciela, pracownika socjalnego i innych osób, za zgodą przedstawiciela ustawowego lub rodziców zastępczych. Wniosek należy złożyć do dyrektora szkoły na terenie miasta Ełku, do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2017/2018 w nieprzekraczalnym terminie do 8 września 2017 r.

W roku szkolnym 2016/2017 w Ełku dofinansowanie w formie wyprawki szkolnej otrzymało 122 uczniów na łączną kwotę 29 tys. zł w całości sfinansowanej z dotacji otrzymanej z budżetu państwa.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Tomek #2308781 | 81.190.*.* 17 sie 2017 11:53

  Książki powinny być za darmo , niech Pani Zalewska da ze swoich . W moich czasach jeden od drugiego odkupywał książki po cenach symbolicznych pfuu na dzisiejsze czasy te ceny wyprawek są z kosmosu .

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages