Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

W Ruskiej Wsi powstaje świetlica

2017-08-21 10:37:24 (ost. akt: 2017-08-21 10:39:32)

Autor zdjęcia: Gmina Ełk

„Tu na razie jest ściernisko, ale będzie San Francisco” – słowa piosenki zespołu Golec uOrkiestra wkrótce ziszczą się w Ruskiej Wsi.

Tu gdzie jeszcze do niedawna stał brzydki budynek hydroforni, wkrótce zostanie zakończona budowa nowoczesnej świetlicy wiejskiej.

– Wchodzimy już w decydującą fazę realizacji inwestycji – informuje Tomasz Osewski, wójt gminy Ełk. – Teren mamy już elegancko ogrodzony, a hydrofornia stała się mazurskim dworkiem. Prowadzone są aktualnie wykończeniowe prace wewnątrz budynku.

Przypomnijmy, że gmina Ełk na realizację projektu pozyskała w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 prawie 600 tys. zł. Z budżetu gminy Ełk dołożone zostanie jeszcze 101 tys. zł.

Świetlica będzie miejscem spotkań, zajęć tematycznych, zabaw i integracji mieszkańców. Pozwoli w przyszłości na podjęcie wielu ważnych i ciekawych inicjatyw poprzez organizowanie kursów, szkoleń, spotkań, zebrań i konferencji. Świetlica stanie się istotnym centrum edukacyjnym, kulturalnym i integracyjnym wsi.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages