Czwartek, 15 listopada 2018. Imieniny Amielii, Idalii, Leopolda

Już w niedzielę dożynki w Prostkach

2017-08-31 08:00:00 (ost. akt: 2017-08-31 08:28:17)

Podczas tegorocznej edycji dożynek gminno-parafialnych w Prostkach mieszkańcy będą mieli okazję do wspólnej zabawy, wysłuchania zespołów ludowych i podziwiania produktów rzemieślników z naszego regionu.

Gminno-Parafialne dożynki w Prostkach w tym roku odbędą się 3 września. Najpierw, w samo południe mieszkańcy gminy wezmą udział w mszy dziękczynnej w kościele pw. Św. Antoniego w Prostkach. Podczas mszy odbędzie się również poświęcenie wieńców dożynkowych. Następnie zebrani przejdą w korowodzie dożynkowym na boisko szkolne. W przemarszu wezmą udział mażoretki "Ladies” z Sejn. O godzinie 14 na boisku przy szkole oficjalnie rozpoczną się dożynki od przełamaniem chleba.

— Na zakończenie tegorocznych żniw, chcemy podzielić się z Państwem chlebem dziękując za ciężką pracę i tegoroczne zbiory, za umiłowanie ziemi, szacunek do tradycji, polską gościnność i kulturę — mówi Mirosław Orłowski, wójt gminy Prostki. Podczas dożynek będzie miała miejsce wystawa płodów rolnych. Zostaną również wręczone nagrody i wyróżnienia za zasługi w hodowli trzody chlewnej oraz wysokie wyniki produkcyjne na terenie Gminy Prostki.

W trakcie dożynek nie może zabraknąć konkursu na wieniec i wiązankę dożynkową. W programie znalazły się również konkurs na ciasto z owocami czy konkursy dożynkowe - ujeżdżanie byka, rzut kaloszem i dojenie krowy. W między czasie będą się prezentowały sołectwa gminy Prostki. Na najmłodszych czeka park zabaw, animacje i liczne konkursy. Na dożynkach w Prostkach nie zabraknie również stoisk wystawienniczych z rzeźbą i malarstwem, a także stoisk promocyjnych firm i organizacji działających w obszarze rolnictwa.

Na scenie 3 września zobaczymy m.in. występy zespołów śpiewaczych–folklorystycznych Kalinka, Skansen band, Wisienki i Piętaszki. W dobry humor wprawi nas skecz Marian na Dożynkach w Prostkach. Wieczorem, o godzinie 19, na scenie wystąpi zespół Summer Night.

http://m.wm.pl/2017/08/orig/plakat-412282.jpg
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages