Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

WAKACJE PACHNĄCE RUMIANKIEM

2017-08-23 13:02:47 (ost. akt: 2017-08-23 13:14:46)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

Białka, to malutka miejscowość turystyczna woj. lubelskiego, położona niezwykle malowniczo nad jeziorem Białka. Bezpośrednio przy plaży usytuowany jest bardzo atrakcyjny, 3 –gwiazdkowy Hotel Polesie, w którym, na jeden tydzień wakacji ,zatrzymała się grupa dzieci z klas II i III ełckiej Czwórki.

Pod opieką p. Joanny Pabich i p. Emilii Zambrzyckiej dzieci spędziły czas na wspólnych zabawach i warsztatach związanych tematycznie z rękodziełem i sztuką ludową. Każdego dnia dzieci wyjeżdżały na zajęcia do Ośrodka Pracy Twórczej w pobliskim Hołownie, gdzie pod okiem profesjonalnych instruktorów nauczyły się robić bibułkowe kwiaty i glicerynowe mydełka.

Lepiły też z gliny wazoniki i poznawały sposób wyrabiania cegieł. Piekły rogaliki z konfiturą, malowały na szkle i tkały tkaniny na krosnach. Ze swoimi wychowawczyniami zrobiły też makramowe bransoletki i za pomocą kleju na gorąco, gliny i innych naturalnych materiałów wykonały makietę dawnej wsi. Najwięcej emocji dostarczyła jednak gra terenowa „Awantura w Krainie Rumianku”, w której dzieci szukały sposobów na uratowanie mieszkańców wioski przed „Złym Lichem”.

Zresztą, większość mieszkańców tej wioski, w niezwykle ciekawych kostiumach, była osobiście zaangażowana w tę grę. Mimo bardzo wypełnionych dni, znalazł się też czas na zabawy na plaży i w pobliskim lesie, a także wakacyjne spotkanie ze strażakami.

Siły regenerowaliśmy przy niebywale suto i wykwintnie zastawionym stole oraz komfortowo wyposażonych pokojach naszego hotelu. Ponieważ byliśmy bardzo sympatyczną grupą, zostaliśmy zaproszeni przez panią dyrektor hotelu na rozgrywki do kręgielni. Czas płynął szybko i nim się obejrzeliśmy, cali ,zdrowi i pełni wrażeń powróciliśmy do rodziców.

Za moc niezwykłych przeżyć i cudowny wakacyjny wypoczynek dziękujemy Urzędowi Miasta Ełk, który wsparł nasz projekt grantem finansowym.
Joanna Pabich


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SP4

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages