Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Mieszkańcy gminy Kalinowo świętowali dożynki

2017-08-27 17:04:45 (ost. akt: 2017-08-27 17:30:45)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

W niedzielę odbyło się "Święto Pieczonego Ziemniaka", czyli dożynki gminy Kalinowo. Całodzienna impreza w Borzymach, bo tam w tym roku zebrali się mieszkańcy by świętować dożynki razem z rolnikami, przyciągnęła setki ludzi.

Tegoroczne dożynki gminy Kalinowo poprzedziła msza w kościele w Borzymach. Po niej mieszkańcy i inni uczestnicy imprezy przeszli na plac obok szkoły, by wspólnie rozpocząć świętowanie dożynek. Obchody oficjalnie zainaugurował wójt gminy Kalinowo, Andrzej Bezdziecki.

- Co roku spotykamy się w różnych miejscowościach gminy Kalinowo, tym razem rolnikom dziękujemy w Borzymach. Cieszy mnie, że przybyliście tak licznie, mimo pogody w kratkę - mówił do zgromadzonych wójt gminy. - Dożynki to okazja do podziękowania rolnikom za ich trud, ciężką pracę i poświęcenie. Ten rok był trudny, ale wyszliśmy z niego obronną ręką. Zapraszam do wspólnej zabawy, bo atrakcji wystarczy, aby dobrze spędzić czas aż do nocy.

Faktycznie, program tegorocznych dożynek był bardzo bogaty. Od tradycyjnego konkursu na najlepszy dożynkowy wieniec, przez gry i konkursy dla wszystkich gości, aż po zabawę przy skocznej muzyce. Można też było podziwiać dzieci ze szkół w gminie Kalinowo w występach muzycznych i tanecznych. Na scenie prezentowali się też muzycy prawdziwego zdarzenia - zespoły ludowe z całego regionu. Po nich przyszedł czas na zabawę przy muzyce disco polo oraz pokaz sztucznych ogni.

- Na pewno nie da się narzekać na nudę. Fajne występy naszych dzieci, dobre jedzenie, śmieszne konkursy; dobrze jest zobaczyć znajome twarze i spotkać się wszyscy razem - powiedziała pani Anna, mieszkanka Borzym.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z dożynek gminy Kalinowo w Borzymach!

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages