Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Program szczepień dla seniorów

2017-08-30 09:08:15 (ost. akt: 2017-08-30 09:12:02)
Najskuteczniejszą formą profilaktyki przeciwgrypowej są szczepienia

Najskuteczniejszą formą profilaktyki przeciwgrypowej są szczepienia

Autor zdjęcia: gazetaolsztynska.pl

Samorząd miasta przeznaczy 65 tysięcy złotych na program darmowych szczepień przeciw grypie dla ełckich seniorów. Z darmowych szczepionek skorzystać mogą ci urodzeni przed 31 grudnia 1951 roku.

Już po raz dziewiąty w naszym mieście realizowane będą bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla ełckich seniorów. Zapisy oraz szczepienia ruszają 1 września w gabinetach szczepiennych lekarzy rodzinnych z terenu Ełku. Akcja skierowana jest do osób zameldowanych na terenie miasta, którzy w 2017 roku ukończyli lub do końca bieżącego roku ukończą co najmniej 66. rok życia.

W tym roku środki finansowe przewidziane na realizację programu pozwolą na zakup ok. 1 800 szt. Szczepienia realizowane będą do wyczerpania zapasów. Środki finansowe na realizację programu szczepień profilaktycznych przeciw grupie wynoszą 65 tys. zł i pochodzą z budżetu miasta.

Szczepienia profilaktyczne przeciwko grypie zmniejszają zachorowalność i tym samym ograniczają niebezpieczne skutki następstw grypy. Ważne, aby ze szczepień skorzystać przed okresem jesienno-zimowy który jest traktowany przez specjalistów jako czas największej zachorowalności na grypę.

Więcej informacji: Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Ełku, tel. (87) 732 62 65

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages