Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Mieszkańcy Prostek świętowali dożynki. Zobacz zdjęcia!

2017-09-03 16:23:16 (ost. akt: 2017-09-03 18:05:39)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

Dożynki gminne to okazja dla samorządu i mieszkańców do podziękowania rolnikom cały sezon ciężkiej pracy. W niedzielę społeczność gminy Prostki zebrała się na placu przy lokalnej szkole, żeby wspólnie spędzić czas w przyjemnej atmosferze.

Na tegorocznych dożynkach gminno-parafialnych w Prostkach może nie dopisała pogoda, ale atmosfera była jak zwykle wyjątkowa. Na placu nieopodal szkoły w Prostkach zebrali się mieszkańcy, władze samorządowe i przede wszystkim rolnicy, by wspólnie dziękować za tegoroczne plony i spędzić miło czas. Dożynki poprzedziła msza dziękczynna w Kościele pw. Św. Antoniego w samo południe, na której duchowny poświęcił tradycyjne wieńce dożynkowe. Następnie uczestnicy dożynek przemaszerowali zabytkowym brukiem na miejsce właściwej imprezy. Tam wójt gminy Mirosław Orłowski oficjalnie rozpoczął uroczystość wspólnie ze starostami dożynek.

- To był trudny rok dla rolników, tym bardziej należą im się wielkie podziękowania nie tylko od władz, ale od całej społeczności gminnej. Dziękujemy Wam wszyscy i zapraszamy do wspólnego świętowania - powiedział wójt Mirosław Orłowski.

Następnie władze samorządowe rozdały nagrody i wyróżnienia rolnikom, oficjele przełamali się też chlebem ze wszystkimi gośćmi. Później przyszedł czas na konkurs na najlepszy wieniec dożynkowy i najsmaczniejsze ciasto. Ze sceny cały czas dobiegały dźwięki zespołów folklorystycznych. Tegoroczne dożynki gminno-parafialne w Prostkach były także okazją do zabaw dla całych rodzin - podczas konkursów oraz przy skocznej muzyce disco polo.

Wyniki konkursu na najlepszy wieniec dożynkowy:


V miejsce - Prostki
IV miejsce - Rożyńsk Wielki
III miejsce - Wiśniowo Ełckie
II miejsce - Miechowo
I miejsce - Bogusze


Zapraszamy na naszego Facebooka, gdzie zobaczyć możecie filmy z tegorocznych dożynek w Prostkach!

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages