Poniedziałek, 24 września 2018. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Do Warszawy i Łodzi pojedziemy bez przesiadki

2017-09-06 14:35:38 (ost. akt: 2017-09-06 14:43:07)

Autor zdjęcia: W. Oksztol/Wrota Podlasia

Nowe połączenie kolejowe zostało uruchomione 1 września. Do stolicy bez przesiadek i z powrotem będziemy mogli pojechać 6 razy w tygodniu.

Mieszkańcy Warmii i Mazur przyzwyczajeni są do likwidowania połączeń kolejowych. Na szczęście tym razem mamy dobre informacje. Od 2 września zostało uruchomione bezpośrednie połączenie na trasie Ełk-Warszawa. Pociąg ten dalej będzie kursował do Łodzi. Po ponad 15 latach na mapę połączeń wraca bezpośrednie połączenie ze stolicą kraju. Uruchomienie tego połączenia było możliwe m.in. dzięki staraniom ełckiej senator Małgorzaty Kopiczko.

— W połowie maja informowałam mieszkańców regionu o pozytywnie rozpatrzonej interpelacji w sprawie nowych bezpośrednich połączeń PKP Intercity SA relacji Ełk – Warszawa, które rozpoczęły się 2 września 2017 r. z częstotliwością 6 razy w tygodniu. Mam nadzieję, że ułatwi to studentom, osobom pracującym w Warszawie przyjazd w rodzinne strony. Wiem jak ciężko wyjeżdża się z Warszawy w piątek i mam nadzieję, że podróż będzie przebiegała szybko i komfortowo — mówi Małgorzata Kopiczko, senator Prawa i Sprawiedliwości. — Sama również będę korzystać z tych połączeń w czasie wyjazdów do Warszawy na posiedzenia Senatu, czy też wyjazdy w innych celach służbowych. Cieszę się, że udało się to załatwić dla wszystkich mieszkańców naszego miasta oraz całego regionu. Po ponad 15 latach na mapę połączeń wraca bezpośrednie połączenie. Zachęcam do korzystania z tego pociągu w szczególności, że to bardzo nowy skład wyprodukowany w Polskich zakładach Pesy.

Uruchomienie bezpośredniego połączenia ze stolicą kraju to duże udogodnienie dla podróżnych. Dotychczas byli skazani albo na podróż pociągami z co najmniej jedną przesiadką. Czasem, gdy było ich więcej, podróż trwała nawet 6-7 godzin. Teraz tylko cztery. I to w dodatku w komfortowych wagonach pociągu Dart z bydgoskiej Pesy.

Innym rozwiązaniem było podróżowanie na tej trasie autobusami. Połączenia oferują zarówno państwowi jak i prywatni przewoźnicy. Jednak nie zawsze podróż przebiegała szybko i sprawnie. Zwłaszcza gdy był duży ruch na drodze albo wypadek, należało się liczyć z opóźnieniami. Długa podróż autobusem czasami była również ciężka dla dzieci czy osób starszych. Zdarzały się również sytuacje, że chętnych na przystanku było więcej niż miejsc w autobusach. Jak przyznaje ełcka senator nowe połączenie jest ciekawą alternatywą dla wszystkich podróżnych.

Wspomniany pociąg będzie kursował na trasie Ełk – Łódź Fabryczna – Ełk pod nazwą ZAMENHOF. Do Warszawy będziemy mogli dojechać nim od poniedziałku do soboty. Z Ełku wyjeżdżać będzie o 5:08. Do Warszawy Centralnej dojedzie o 9.00, a w Łodzi będzie o 10:32. Do Ełku natomiast pociąg będzie kursował codziennie, oprócz sobót. Wyjeżdżając z Łodzi o godz. 16:22, z Warszawy Centralnej o 18:15 w Ełku będziemy o godzinie 22:27.

Od niedzieli obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów, w tym połączeń regionalnych. Informacje o aktualnym rozkładzie dostępne są na stacjach PKP i w serwisach internetowych PKP.

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages