Niedziela, 17 lutego 2019. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

Ełk na mapie ogólnopolskiego projektu „Z kijami przez Polskę 2017”

2017-09-07 07:54:08 (ost. akt: 2017-09-07 07:55:28)

Autor zdjęcia: ALICJA TRACICHLEB - SALIK

„Z kijami przez Polskę – ogólnopolski program upowszechniania prawidłowej techniki nordic walking w polskim społeczeństwie 2017″ to autorski projekt Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking (www.psnw.pl) - organizatora profesjonalnych szkoleń instruktorskich, trenerskich i sędziowskich. Projekt ten jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Projekt jest podzielony na 4 obszary:
1. PLAŻA WALKING - lipiec, sierpień 2017
2. SZKOŁA - wrzesień, październik, listopad 2017
3. MŁODZIEŻOWE OŚRODKI WYCHOWAWCZE - wrzesień, październik, listopad 2017
4. OTWARTE WARSZTATY CHODZĘ PRAWIDŁOWO! - kwiecień, maj, czerwiec, sierpień, wrzesień, październik 2017

W Ełku jest realizowany obszar czwarty. Prowadzi go instruktor nordic walking PSNW Alicja Tracichleb – Salik.

Pierwszym projektowym wydarzeniem był marsz NW w ramach „Senioriady” Ełk 2017 (02.06.2017r.). Na zaproszenie Ełckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przybyło 20 reprezentacji – z Olsztyna, Giżycka, Elbląga, Braniewa, Kętrzyna… Swój udział w marszu NW zgłosiło ponad 40 studentów. Nagrodzono zdobywców I, II i III miejsca i przyznano 11 wyróżnień. Sześciu zawodników, którzy przyszli na metę tuż za „przodownikami”, otrzymało nagrody ufundowane przez firmę PARPLAST – polskiego producenta kolorowych stopek nordic walking. A pozostałych pięciu, tych najbardziej zaangażowanych, wyróżniła p. Paulina Ruta, prezes Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking (partnera „Senioriady” Ełk 2017).

28.08.2017r. PSNW wspierało partnersko także Gminę Ełk w organizacji Transgranicznego Marszu Nordic Walking. Wydarzenie to Gmina realizowała w ramach działań projektu pn. „Zdrowe sąsiedztwo – Integracja społeczna poprzez aktywność fizyczną szansą na zdrowe życie”. Jest on realizowany wspólnie z rejonem Varena z Litwy oraz z Gminą Suwałki w ramach Programu Współpracy Interreg V-A Litwa-Polska 2014-2020 (program współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego).
Goście z rejonu Varena i gminy Suwałki w towarzystwie miłośników Nordic Walking z Ełku poznali walory turystyczne naszego miasta i jego okolic.

Zwiedzili m.in. Centrum Edukacji Ekologicznej i zostali zapoznani przez p. Różę Cimochowską z bogatą działalnością tej placówki. Po rozgrzewce oraz pokazie i instruktażu prawidłowej techniki nordic walking udali się w kierunku Szelig.
W Szeligach miłośnicy NW integrowali się przy wspólnym ognisku i grze w boccię zorganizowanej przez p. Mirosława Mikiewicza z EUTW. Nie zabrakło tańców i śpiewu. Odbyła się też loteria, do której nagrody przekazało Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking.

Przedstawiciele gmin i rejonu Varena odebrali Certyfikaty uczestnictwa w szkoleniu z zakresu prawidłowej techniki Nordic Waling w ramach projektu pn. „Z kijami przez Polskę 2017”. Każdy z uczestników marszu otrzymał też od PSNW nowy "Przewodnik z zakresu prawidłowej techniki nordic walking". Premiera jego wersji papierowej miała miejsce dzień przed Transgranicznym marszem NW - podczas 3. Jakuszyckiego Marszu Nordic Walking, który odbył się w ramach 2. Ogólnopolskiej Amatorskiej Ligi Mistrzów Nordic Walking Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking (przewodnik dostępny jest w wersji elektronicznej na oficjalnej stronie PSNW: www.psnw.pl - Przewodnik 2017).

SERDECZNIE ZAPRASZAM do udziału w projekcie. Jest możliwość wypożyczenia, na czas jednostki treningowej, profesjonalnych kijków do NW. OTWARTE WARSZTATY CHODZĘ PRAWIDŁOWO są zaplanowane jeszcze na wrzesień i październik. Informacje nt. ich terminów będą publikowane na stronie FB „Nordic walking-owy Ełk”.

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: AlicjaTS

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages