środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Takiego pubu w naszym mieście jeszcze nie było!

Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Mazurski Browar

Piwo z Mazurskiego Browaru skosztował już na pewno nie jeden z nas. Teraz nasz lokalny browar otwiera swój pierwszy pub przy ulicy Armii Krajowej. W przyszłości, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, być może powstanie cała sieć pubów z mazurskim piwem.

O sukcesie Mazurskiego Browaru i jego produktów słyszał już chyba każdy ełczanin i nie tylko. Jesienią ubiegłego roku powstał lokalny browar. Jego właścicielem jest Piotr Trunov. Jest on również właścicielem ełckiej firmy Prodeko działającej w strefie ekonomicznej. Początkowo w Mazurskim Browarze powstawały trzy rodzaje piwa - jasny i ciemny lager oraz czerwony ale. Jak widać smak ważonego w Ełku piwa przypadł do gustu ełczanom i turystom odwiedzającym miasto. Teraz w lokalnym browarze powstaje już sześć rodzajów piwa i można je znaleźć nie tylko w Ełku, ale i okolicznych miejscowościach.

http://m.wm.pl/2017/09/orig/2u9a7056-414179.jpg

- Chcę podziękować miastu za dobre warunki do rozwoju. Jestem bardzo
zadowolony, że tu mieszkam. Jak wszyscy mamy drobne problemy, ale w
porównaniu do tych w Rosji czy na Ukrainie o nie są żadne kłopoty. Zaczynając działalność z browarem nie miałem żadnego doświadczenia, ale mam za to dobrych ludzi. Bazujemy tylko na najlepszych składnikach. Zawsze im powtarza stawiamy na jakość, jakość i jeszcze raz jakość - mówi Piotr Trunov.

Teraz Piotr Trunov postanowił iść za ciosem i dalej rozwijać działalność Mazurskiego Browaru. W Ełku przy ulicy Armii Krajowej 36 powstał pierwszy PUB o nazwie Mazurski Browar. Serwowane w nim będą oczywiście znane i lubiane piwa z rodzimego browaru. Ale nie tylko. Właściciele chcą poprzez ten lokal przybliżyć ełczanom, turystom i gościom pubu zwyczaje z innych krajów. Jako przystawki do piwa będą znane i modne na Ukrainie takie przysmaki jak i suszone kalmary i rybki. W eleganckim i przytulnym wnętrzu lokalu znajdują się również telewizory, które z pewnością przyciągną kibiców m.in. piłki nożnej.

- Chciałbym podziękować przede wszystkim za przyjazne warunki stworzone w Ełku do prowadzenia biznesu. Wprowadzamy na rynek produkt najwyższej jakości - piwo kraftowe, o unikalnej i autorskiej recepturze, wytwarzane tylko tradycyjnymi metodami warzenia oraz przy użyciu wyłącznie naturalnych składników. W celu utrzymania wysokich standardów zdecydowaliśmy się założyć sieć firmowych barów. Wierzymy, że z naszą pomocą Ełk może stać się stolicą browarstwa i pociągnie za sobą nowe inwestycje - mówi prezes Vitalij Lukashov.

Pub Mazurski Browar otwarty jest od piątku, 8 września od godziny 15:00. Wcześniej jednak lokal został zaprezentowany zaproszonym gościom. Wśród nich znaleźli się m.in. senator Małgorzata Kopiczko, wójt gminy Ełk Tomasz Osewski i zastępca prezydenta Ełku Artur Urbański.

http://m.wm.pl/2017/09/orig/2u9a7823-414182.jpg

- Cieszymy się na każdą okoliczność uruchomienia nowej działalności gospodarczej w Ełku. Dzięki browarami znowu mamy miejsce, gdzie produkuje się piwo. Ełk miał silne tradycje związane z warzeniem piwa jeszcze przed II wojną światową, a teraz mamy nowa odsłonę - mówi Artur Urbański, zastępca prezydenta Ełku. - A to miejsce stanie się kolejnym przyjaznym miejscem w Ełku, pełne gwaru i pozytywnych emocji.

Wójt gminy Ełk Tomasz Osewski pogratulował sukcesów i chwalił browar
za jakość ważonego w nim piwa. Głos zabrała również senator Małgorzata
Kopiczko.

- Nasz Browar znany jest już nie tylko w Ełku, ale także w Giżycku czy Augustowie. Życzę aby to miejsce zawsze było pełne gości, a młodzi ludzie widzieli i uczyli się spożywać piwo z kulturą, bo alkohol jest dla ludzi - mówi Małgorzata Kopiczko.
Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages