MKS wygrywa z rezerwami Legii

2017-09-11 12:00:00(ost. akt: 2017-09-11 17:04:05)

Autor zdjęcia: Paweł Godlewski

W miniony piątek piłkarze MKS-u Ełk mierzyli się z drugą drużyną Legii Warszawa. Po bardzo emocjonującym spotkaniu pełnym akcji aż do ostatniego gwizdka, podopieczni Pawła Sobolewskiego przerwali passę porażek i wygrali ze stołecznymi 2:1.
W piątek na ełckim stadionie kibice na nudę narzekać nie mogli. MKS Ełk po pełnym emocji spotkaniu pokonał ekipę Legii II Warszawa, tym samym przełamując passę mniej lub bardziej zasłużonych porażek. Od samego początku spotkania ełczanie byli po prostu lepsi, co widać było po sposobie konstruowania akcji i zaangażowaniu piłkarzy. Niestety, to goście w 24. minucie wykorzystali błąd Adama Radzikowskiego - Tomasz Wełnicki zdobył bramkę dla rezerw Legii. MKS natychmiast ruszył do wściekłego ataku, chcąc odrobić stratę. To ełczanie wygrywali większość pojedynków indywidualnych i wywalczyli dużą ilość stałych fragmentów gry. Jednak do końca pierwszej połowy napastnicy MKS-u nie nie wykorzystali impetu. Na szczęście Legioniści pozostawali pasywni i praktycznie nie zagrażali naszej bramce.

Podrażniony straconą bramką, również drugą połowę MKS zaczął od szybkich ataków. Jednak dopiero po wejściu na boisko Mateusza Skonieczki i Michała Świderskiego pod bramką Legii zrobiło się gorąco. W 58. minucie ostre dośrodkowanie z prawej strony fantastycznie wykończył głową Mateusz Skonieczka. Był remis. Natomiast już w 65. minucie kolejny rzut rożny w swoim stylu wykorzystał Hubert Molski, pewnie kierując głową piłkę do siatki. Na tym ełcka ekipa nie poprzestała, bramkę atakowali jeszcze: Skonieczka, Gondek, Łapiński i Furman.

Końcówka meczu była mieszanką nerwów i ostrej walki. Zawodnicy Legii rzucili się do odrabiania strat. Ełccy obrońcy kilkakrotnie w ostatniej chwili ratowali zespół przed utratą prowadzenia. Trzeba też pochwalić postawę Adama Radzikowskiego, który bardzo dobrze rozbijał wściekłe ataki stołecznych. Z kolei na połowie przeciwnika skutecznym przetrzymywaniem piłki popisywali się Michał Swiderski i Paweł Sobolewski. Ełczanie grali mądrze aż do ostatniego gwizdka. Spotkanie na ełckim stadionie zakończyło się wynikiem 2:1. W piątkowym spotkaniu swój debiut w MKS Ełk zaliczył Daniele Iraci. Debiutancką bramkę w seniorskiej drużynie zdobył Mateusz Skonieczka. Pojawienie się tych dwóch zawodników w ełckiej ekipie to na pewno dobra wróżba na przyszłość.

Po piątkowym zwycięstwie sytuacja MKS-u nieco się poprawiła. Teraz okaże się, czy ełczanom uda się podtrzymać impet. Ekipa Pawła Sobolewskiego w środę zmierzy się z MKS-em Korsze w rundzie Pucharu Polski, natomiast kolejne spotkanie ligowe rozegra w sobotę z Olimpią Zambrów.

źródło: And, MKS Ełk/Facebook