Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Adaptacja w Niezapominajce

2017-09-12 13:07:16 (ost. akt: 2017-09-12 13:08:58)

Autor zdjęcia: Barbara Markowska

Ostatni tydzień sierpnia w Miejskim Przedszkolu "Niezapominajka" upływał pod katem adaptacji małego dziecka w przedszkolu, gdyż przekroczenie progu przedszkola dla wielu dzieci jest wielkim przeżyciem, a uczęszczanie do przedszkola wiąże się z wielkimi zmianami w życiu dziecka.

Głównym celem naszych spotkań było zapoznanie nowo przybyłych dzieci z pomieszczeniami przedszkola, wyposażeniem i jego przeznaczeniem, z ogrodem przedszkolnym, poznanie pań oraz dzieci, które uczęszczały na spotkania.

Wizyty te były okazją do nawiązania pierwszych kontaktów, zabaw z dziećmi i paniami, które przygotowały szereg atrakcji dla dzieci, min. zabawy z balonikami, zabawy z chustą animacyjną Klanza, zabawy w ogrodzie przedszkolnym, czy tez w sali ruchowej.

Każdy dzień kończył się pożegnaniem i zaproszeniem na następny dzień. Jak się okazało dzieci chętnie przychodziły, aby się wspólnie pobawić. Warto tez dodać, że w przedszkolu dziecko zdobędzie wiele sprawności i umiejętności; nauczy się współpracy z rówieśnikami, nabierze odwagi i wiary we własne siły; w sposób wszechstronny będzie przygotowywało się do szkoły; pozna nowych kolegów.

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: mpn3

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages