Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Miejscy liderzy pomogą w rozwoju Ełku

2017-09-13 12:23:40 (ost. akt: 2017-09-13 12:25:26)

Autor zdjęcia: UM Ełk

Ełk we współpracy z Fundacją Szkoła Liderów oraz Fundacją VEOLIA rozpoczyna projekt "Szkoła Liderów Miasta Ełku" dla kilkunastu liderów społecznych z sektorów publicznego, społecznego i prywatnego. Nabór do Szkoły Liderów potrwa do 28 września.

Ełk to kolejne miasto w którym realizowany będzie program Szkoła Liderów Miasta. Dotychczas projekt prowadzony jest w Mielcu, a wkrótce rozpocznie się także w Legionowie. W poniedziałek 11 września prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz, członek zarządu Veolia Term Północ Jacek Talko, członek zarządu Fundacji Veolia Polska Izabela Rakuć-Kochaniak oraz Katarzyna Czayka-Chełmińska, prezeska Fundacji Szkoła Liderów podpisali porozumienie dotyczące realizacji programu.

— Szkoła Liderów Miasta to program kształcenia miejskich liderów z uwzględnieniem lokalnej diagnozy i interesów społeczności. Opiera się na uznaniu, że przywództwo w mieście jest w wielu rękach. Zależy mi, by Miasto Ełk dysponowało siecią kompetentnych liderów, których potencjał, energia, pomysły i zaangażowanie będzie można połączyć dla lepszego rozwoju naszego miasta — mówi Tomasz Andrukiewicz.

W projekcie weźmie udział 18 osób.
— Do udziale w Szkole zapraszamy kilkunastoosobową grupę uczestników reprezentujących różne grupy, organizacje, inicjatywy, firmy i spółki, administrację publiczną, samorząd, partie polityczne, interesy i poglądy. Uczestników, których wyłoni Rada Programowa, musi charakteryzować silny potencjał liderski, rozpoznawalność w środowisku oraz chęć współpracy na rzecz rozwoju miasta — mówi Katarzyna Czayka-Chełmińska, prezeska Fundacji Szkoła Liderów.

Wezmą oni udział w cyklu szkoleń i warsztatów obejmujących trening liderski, warsztaty z zarządzania zespołem i komunikacji, zarządzania zmianą czy konfliktem, panele eksperckie itp. Warsztatom towarzyszyć będą seminaria miejskie "Zrozumieć miasto” oraz tzw. akcje miejskie czyli działania realizowane przez uczestników na rzecz miasta w różnych obszarach takich jak edukacja, kultura, sport, środowisko itp. Program potrwa od września 2017 roku do maja 2018 roku.

Rekrutacja do programu Szkoła Liderów Miasta ruszyła 12 września i potrwa do 28 września. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Do Szkoły Liderów Miasta mogą zgłaszać się osoby, które aktywnie działają lub pracują w Ełku w instytucjach publicznych, samorządzie, biznesie, są liderami grup miejskich, które mają wpływ na miasto – kluby sportowe, stowarzyszenia, mają dokonania w obszarze swojej działalności zawodowej lub społecznej, są rozpoznawalne w swoim środowisku i potrafią zmobilizować grupę ludzi do wspólnego działania.

Warsztaty inaugurujące Szkołę odbędą się w połowie października. Zakończenie projektu z konferencją podsumowującą Szkołę Liderów Miasta Ełku zaplanowano na 13 kwietnia przyszłego roku.

Partnerem strategicznym projektu Szkoła Liderów Miast jest Fundacja Veolia Polska, która zapewnia również wsparcie eksperckie.
— Grupa Veolia od dwudziestu 20 lat jest sprawdzonym partnerem samorządów. Pomaga budować relacje pomiędzy biznesem, organizacjami pozarządowymi i samorządami. Fundacja Veolia także nieustannie wspiera samorządy i lokalne społeczności, zapewniając współpracę w dobrym klimacie. Bardzo zależy nam na szerzeniu świadomości obywatelskiej wśród mieszkańców miast. Tym bardziej więc cieszymy się, że swoją wiedzą i doświadczeniem możemy wesprzeć również Ełk i jego mieszkańców. Zawsze podkreślamy, że warto kreować lokalnych liderów i motywować społeczność lokalną do inicjowania zmian, służących harmonijnemu rozwojowi miasta i samorządności — mówi Jowita Mytnik-Skała, prezes Fundacji Veolia Polska.

Więcej informacji na temat zgłaszania się kandydatów do projektu znajdziemy m.in. na stronie internetowej ełckiego ratusza.

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. adept #2329477 | 87.205.*.* 16 wrz 2017 21:19

  liderem i guru ełckich bussinesmanów , jest dyrektor Technoparku , ten to wie jak trzepać kasę ,nawet z nierentownej inwestycji. Jego plakat wisi nad moim łóżkiem - to mój idol . Miszczu , nauczaj - zapłacę nawet za szkolenie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Logo #2328483 | 83.9.*.* 15 wrz 2017 10:16

  po co ta fikcja że owi liderzy będą mieli wpływ na decyzję władz.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages