Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Zobacz, co oferuje Szkoła Artystyczna

2017-09-14 12:31:08 (ost. akt: 2017-09-14 10:53:13)

Autor zdjęcia: Szkoła Artystyczna

Spotkaniach pomogą w wyborze zajęć dla Ciebie lub dla Twoich pociech. To również doskonały sposób, aby spędzić te dni w miłej i przyjaznej atmosferze Szkoły Artystycznej.

Ełckie Centrum Kultury w dniach 14-16 września zaprasza na Dni Otwarte Szkoły Artystycznej. W tych dniach będzie można bezpłatnie wziąć udział w zajęciach m.in. tanecznych, plastycznych czy muzycznych. Jak co roku w ofercie pojawiło się sporo nowości. Jedną z nich jest Kids Dance. Na zajęciach dzieci poznają podstawy tańca nowoczesnego, od prostych kroków po trudniejsze kombinacje. Są to zajęcia ogólnorozwojowe przeznaczona dla najmłodszych dzieci. Wspólna zabawa z rówieśnikami oraz poznawanie podstawowych kroków i figur tanecznych to najlepsza droga rozwoju. Muzyka i taniec uczą koordynacji oraz poprawiają sprawność ruchową dzieci. Na zajęciach nauczą się również współpracy w grupie oraz zdrowej rywalizacji.

Kolejną z nowości jest House Dance dla dzieci w wieku 8-12 lat. Taniec House, podobnie jak to ma miejsce w większości stylów z rodziny street dance, w swojej genezie był tańcem socjalnym, powstałym w latach 80-tych. Zaadaptował na swoje potrzeby kroki i ruchy z bardzo wielu źródeł – między innymi z capoeiry, jazzu i salsy. Ma wiele odmian i technik, które często znacznie różnią się między sobą.

Ciekawą propozycją mogą być również zajęcia z tańca użytkowego. To forma, którą możesz wykorzystać podczas każdej okazji. Tradycyjny krok na dwa może być ciekawie urozmaicony prostymi, lecz efektownymi figurami. Podczas 8-tygodniowej nauki dowiesz się jak interpretować muzykę i idealnie prowadzić partnerkę bądź dać się poprowadzić w tańcu partnerowi.

Muzycznymi przebojami minionego już lata była m.in. piosenka „Obsesion” zespołu Aventura. Jest to chyba najbardziej znany przebój bachatowy. Jest to zmysłowy taniec latynoski i muzyka rodem z Dominikany. Obok salsy jest to jeden z rytmów najczęściej słyszanych na imprezach salsowych. Podstawy bachaty zna właściwie każdy, kto kiedyś uczył się salsy. To gorący taniec sprzyjający nawiązywaniu nowych lub zacieśnianiu starych znajomości. Właśnie bachaty będzie można nauczyć się w najbliższym czasie w ełckiej Szkole Artystycznej. Zajęcia poprowadzi Łukasz Sakowicz, założyciel Latin Studio, w którym prowadzi zajęcia w stylach Salsy Kubańskiej, Ruedy de Casino, Salsy Los Angeles i Bachaty.

Spoza świata muzyki wśród nowości ełckiej placówki są zajęcia z projektowania mody dla dzieci w wieku 5-7 lat i 8-10 lat. Zajęcia z projektowania kierowane do osób, które chcą rozwijać swoją pasję i są ciekawe odrywania świata mody poprzez zabawę. Warsztaty polegają na zapoznaniu uczestników z podstawami w nazewnictwie barw, pracy w materiale i kolorze oraz na praktycznym działaniu z trendami. W użyciu są głównie tkaniny, folie, papier, gazety oraz modele lalek.

Z kolei zajęcia z gier logicznych dla dzieci w wieku 6-12 lat obejmować będą podstawy takich gier jak szachy (w wersji towarzyskiej i sportowej), warcaby oraz go. Na zajęciach uczestnicy zaprojektują i wykonają plastycznie własne gry logiczne płaskie i przestrzenne. Uczestnictwo w grach logicznych może być ważnym ćwiczeniem okazywania emocji i kształtowania ich odreagowania.

Równie ciekawą propozycją są zajęcia pod hasłem Świat Zabawek, podczas których uczestnicy nauczą się tworzenia maskotek, wielofunkcyjnych zabawek z takich materiałów, jak papier, drewno i różnego rodzaju tkaniny. Innymi narzędziami w pracy będzie ozdobna tekturka falista, makarony, koraliki, piórka, tasiemki, brokat, sznurki papierowe, puszyste druty, styropian, kabelki kolorowe oraz wiele innych materiałów, które podpowie nam nieograniczona skarbnica wyobraźni. Przez kreatywną zabawę dzieci nauczą się tworzenia maskotek z filcu, tworzenia szablonów z papieru, zabawek z drewna, origami, tworzenia wielofunkcyjnych pojemników, łączenia papieru bez użycia kleju, płaskorzeźby, pracy w materiale, decoupaqe, kolażu.

Cała oferta zajęć oraz więcej informacji na: www.eck.elk.pl

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages