Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Godzina wychowawcza inaczej

2017-09-17 17:01:28 (ost. akt: 2017-09-17 17:03:32)

Autor zdjęcia: Krystyna Michałowska

Uczniowie klasy IVb - pod opieką swojego wychowawcy - uczestniczyli w realizacji godziny wychowawczej odbywającej się w dość nietypowy sposób. Zamiast siedzieć w szkolnych ławkach i rozmawiać na wybrany temat, zwiedzali wystawę braci Adama i Mirosława Sawczyńskich z Ełku

Wystawę pt: „Prostki-Mazury piękno i dziwy natury” można było obejrzeć dzięki staraniom Pani Ewy Ratkiewicz – dyrektor GOK w Prostkach. Uczniów powitał gospodarz wystawy pan Mirosław Sawczyński, który poprosił o poczęstowanie się cukierkami znajdującymi się wewnątrz skrzynki pocztowej, umieszczonej na stoliku tuż niedaleko wejścia do pomieszczenia wystawowego.

Wnętrze odremontowanego dawnego budynku GOK – Domu Spotkań z Kulturą - było niczym jeden, olbrzymi pokój o charakterze ludowo-rodzinnym. Oprócz stołu nakrytego obrusem, zdjęć i obrazów oraz ręcznie wykonanej żaby, uczniowie mogli obejrzeć i dotknąć wiele eksponatów korzenioplastyki. Pan Mirosław Sawczyński – wyrecytował swój autorski wiersz, którego tematyka współgrała z wystrojem pomieszczenia.

Dyskusja, jaką przeprowadził z młodymi ludźmi, miała zachęcić ich do poszukiwań - wokół siebie - korzeni o charakterystycznych kształtach i kolorach, często przypominających ludzi, zwierzęta, ptaki czy przedmioty codziennego użytku. Czy cel został osiągnięty ? Przekonamy się już o tym wkrótce.

Uczniowie w najbliższym czasie zamierzają wziąć udział w terenowej imprezie integracyjnej klasy i przy tej okazji poszukać nowych eksponatów korzenioplastyki.
Michałowska Krystyna - wychowawca klasy IVb ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: szkolnedziałania

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages