Poniedziałek, 24 września 2018. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Samorządowcy wskazali ministrowi, na co potrzeba pieniędzy

2017-09-21 10:00:00 (ost. akt: 2017-09-21 10:58:17)

Autor zdjęcia: Karol Lizurej

W drugim tygodniu września w Kętrzynie spotkali się samorządowcy z całej Warmii i Mazur. Dyskutowali nad "pakietem dla średnich miast", czyli dofinansowaniem z Ministerstwa Rozwoju dla miast z problemami społeczno-gospodarczymi. Na spotkaniu nie zabrakło prezydenta Ełku.

Prezydent Tomasz Andrukiewicz 12 września wziął udział w spotkaniu przedstawicieli kilkunastu miast z województwa warmińsko-mazurskiego, do których skierowane jest rządowe wsparcie w ramach „Pakietu dla średnich miast”. Podczas spotkania w kętrzyńskim ratuszu, samorządowcy wspólnie podpisali pisma skierowane do Ministra Rozwoju i Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego z propozycjami modyfikacji pakietu. Rządowy pakiet jest propozycją wsparcia skierowaną do 255 miast, przygotowaną przez Ministerstwo Rozwoju. Na szczególną pomoc mogą liczyć 122 ośrodki miejskie. W tym gronie jest 12 miast z województwa warmińsko-mazurskiego: Ełk, Bartoszyce, Braniewo, Działdowo, Elbląg, Giżycko, Kętrzyn, Lidzbark Warmiński, Mrągowo, Olecko, Pisz i Szczytno.

Miasta z Warmii i Mazur, po analizie oferty Ministerstwa Rozwoju, przygotowały propozycje zmian w pakiecie. W opinii samorządowców zaproponowane wsparcie w niewielkim stopniu odpowiada rzeczywistym problemom i potrzebom średnich miast z województwa warmińsko-mazurskiego.

W pismach skierowanych do Wicepremiera Mateusza Morawieckiego oraz Marszałka Gustawa Marka Brzezina wskazano katalog najważniejszych potrzeb rozwojowych, na realizację których w głównej mierze powinno być skierowane wsparcie w ramach pakietu. Zaproponowano również zmiany w różnych programach krajowych (obejmujących fundusze EU i środki z budżetu państwa) i Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Warmińsko-Mazurskiego 2014-2020.

— Podejmiemy dalsze kroki zmierzające do wprowadzenia zmian w proponowanym pakiecie i lepszego ukierunkowania go na zaspokajanie potrzeb i rozwijanie potencjału miasta Warmii i Mazur — powiedział prezydent Tomasz Andrukiewicz, który koordynuje współpracę samorządów.

Oferta rządowa w pakiecie obejmuje dedykowane nabory z krajowych programów operacyjnych w ramach funduszy unijnych na lata 2014-2020, wspólny Fundusz Inwestycji Samorządowych oraz inicjatywy z zakresu wzmocnienia współpracy i wymiany doświadczeń między samorządami.

red. źródło: UM Ełk
Fot. Karol Lizurej

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages