Poniedziałek, 18 lutego 2019. Imieniny Konstancji, Krystiana, Sylwany

12-latek zamiast do domu, poszedł do koleżanki. Do rodziców odwieźli go w nocy policjanci

2017-09-21 14:28:47 (ost. akt: 2017-09-21 14:31:39)

Akcja poszukiwacza za zaginionym 12-latkeim zakończyła się szczęśliwie. Chłopiec do późnych godzin nocnych nie wrócił ze szkoły, dlatego matka zgłosiła policjantom jego zaginięcie. 12-latek po niespełna godzinie został odnaleziony u koleżanki. Jak się okazało chłopiec okłamał jej rodziców, że ma pozwolenie mamy na nocleg u nich w mieszkaniu.

Kilkanaście minut po godzinie 23.00 policjanci zostali poproszeni o pomoc w poszukiwaniach 12-latka. Jak się okazało chłopiec do tej pory nie wrócił ze szkoły i nie nawiązał kontaktu z rodziną. Gdy poszukiwania na własną rękę nie przyniosły rezultatu zaniepokojona matka powiadomiła służby ratunkowe. Policjanci od razu po przyjęciu zawiadomienia o zaginięciu rozpoczęli czynności poszukiwawcze.

Działania te opierały się przede wszystkim na sprawdzeniu miejsc, gdzie chłopiec lubi przebywać, sprawdzeniu szpitali oraz rozpytaniu kolegów i koleżanek zaginionego. Sprawdzano także nagrania z miejskiego monitoringu. Prowadzone działania doprowadziły do odnalezienia dziecka przez policjantów po niespełna godzinie od zgłoszenia zaginięcia. Chłopiec był u swojej koleżanki. Jak się okazało, 12-latek skłamał rodzicom dziewczynki, że ma zgodę na nocleg u niej. Jej rodzice nie potwierdzili tej informacji i pozwoli mu zostać na noc. Na szczęście 12-latek cały i zdrowy wrócił po opiekę mamy.

— Apelujemy przede wszystkim do rodziców i opiekunów osób małoletnich o wzmożoną uwagę. To nie pierwsza sytuacja, kiedy policjanci organizują działania poszukiwacze za dzieckiem, które bez wiedzy rodziców przebywa u znajomych.
Rodzice w takich sytuacjach muszą utrzymywać ze sobą kontakt i potwierdzać u siebie słowa dzieci, zwłaszcza jeśli dotyczą prośby o nocleg. Niepotwierdzenie takiej informacji może wywołać wiele działań służb ratunkowych, a przede wszystkim niepotrzebnego stresu rodziców — radzi Agata Kulikowska z ełckiej policji.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages