Sobota, 19 stycznia 2019. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Wymiana młodzieży: z wizytą w Halle

2017-09-22 20:53:04 (ost. akt: 2017-09-22 20:55:54)

Autor zdjęcia: Gimnazjum nr 2 Ełk

W drugim tygodniu roku szkolnego 2017/2018 grupa siedemnaściorga uczniów i uczennic Szkoły Podstawowej nr 1 w Ełku - pod opieką nauczycielek j. niemieckiego - brała udział w wymianie szkolnej organizowanej w ramach partnerstwa szkół SP1 Ełk i Integrierte Gesamtschule Halle (Niemcy).

Był to drugi etap wymiany, w którym młodzi ełczanie pojechali z rewizytą do swoich niemieckich rówieśników. W czerwcu 2017r. gościli u siebie grupę uczniów z Niemiec.

Tematem przewodnim tegorocznej wymiany młodzieży była przyroda i jej piękno. Uczniowie wspólnie realizowali projekt fotograficzny pt. ”Skarby natury”, a efektem ich pracy są dwujęzyczne plakaty i kartki pocztowe, na których widnieją zdjęcia ukazujące uroki fauny, flory i krajobrazu polskich Mazur oraz niemieckiej Saksonii.

W Halle nasi uczniowie mieszkali u swoich niemieckich kolegów i koleżanek , dzięki czemu uczestniczyli w ich codziennym życiu, poznawali ich kulturę i mentalność.

Program wymiany składał się z dwóch części. Do południa zaplanowano zajęcia w szkole: praca projektowa, zwiedzanie budynku szkoły, udział w zajęciach szkolnych, wizyta w ogrodzie botanicznym. Po południu wspólna rekreacja: wizyta w lodziarni, gry planszowe i grillowanie. Uczniom podobała się wycieczka do Lipska, największego miasta Saksonii, gdzie nie tylko zwiedzili piękną starówkę, ale też doskonale się bawili w parku trampolin „Jumphaus” oraz oglądali fascynującą wystawę „Titanic”, prezentującą zachwycającą panoramę 360ᵒ złożoną ze zdjęć Yadegara Asisi’ego.

Komunikacja przebiegała doskonale. Językiem projektu był j. niemiecki, ale w czasie wolnym młodzież porozumiewała się również w j. angielskim.

Wymiana młodzieży SP1 Ełk – IGS Halle jest współfinansowana z funduszy Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Bez pomocy tej instytucji organizacja wymiany byłaby niezwykle trudna.

Organizatorki: Anna Gajewska, Sylwia Ewa Piotrowska i Sylwia SurmaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages