Tenisiści stołowi rozpoczęli sezon

2017-09-29 10:00:00(ost. akt: 2017-09-29 10:20:08)
Po długiej wakacyjnej przerwie nowy sezon rozpoczęli tenisiści stołowi "Żaka" z Pisanicy i "Konieczek" z Ełku. Otwarcie nie było jakoś szczególnie okazałe, ale kolejne dwa występy były już na miarę oczekiwań.
Inauguracja odbyła się w Lidzbarku Warmińskim, gdzie rozegrany został I wojewódzki turniej klasyfikacyjny młodzików i kadetów. Zarówno pisaniczanie, jak i ełczanie przystąpili do turnieju prawie z marszu, bowiem odbyli zaledwie po 2-3 treningi. Z tego względu o najwyższe miejsca walczyli inni, głównie zawodnicy z Lidzbarka Warmińskiego, Działdowa i Ostródy. Reprezentanci powiatu ełckiego wywalczyli jedno miejsce na podium: Dominik Markowski z Pisanicy uplasował się na trzeciej pozycji w kategorii młodzików. Autorem największej sensacji mógł być inny reprezentant "Żaka", Kacper Malinowski, który w kategorii kadetów w pojedynku półfinałowym prowadził z brązowym medalistą mistrzostw Polski, Mateuszem Rutkowskim z Działdowa, 2:1 w setach i 10:6 i mimo iż miał cztery piłki meczowe przegrał mecz i ostatecznie zajął 4. miejsce. Na wyróżnienie zasłużyli również Maria Skarżyńska i Marcel Rutkowski z Pisanicy oraz ełczanki Ela Prostko i Gabriela Ziarko, którzy sklasyfikowani zostali na piątych miejscach.

W tym samym czasie najmłodsza zawodniczka "Żaka", Ala Krynicka, walczyła w
Warszawie w ogólnopolskim turnieju "Od skrzata do mistrza świata", nad którym patronat objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Sportowy. Do rywalizacji w stolicy przystąpili zawodnicy urodzeni w 2009 roku z ośmiu województw. Ala zagrała świetny turniej pokonując kolejno zawodniczki z województw: łódzkiego, dolnośląskiego i lubelskiego. W półfinale trafiła na późniejszą zwyciężczynię, Katarzynę Rajkowską z Mazowsza i uległa jej 0:3. W następnej grze przegrała 1:3 z kolejną reprezentantką Mazowsza Emilią Laskowską, a w meczu o 5. miejsce pokonała Liwię Skawińską z Dolnego Śląska. To największy sukces Ali w jej dotychczasowej, krótkiej karierze, a okazały puchar będzie z pewnością cenną pamiątką.

Trzecią próbą w nowym sezonie był start w Białymstoku w otwartym turnieju "Aktywni i sprawni", w którym udział wzięli również zawodnicy z Białorusi. W stolicy Podlasia wystąpiło pięcioro tenisistów "Żaka", którzy rywalizowali w kategorii zawodników urodzonych w 2007 roku i młodszych. Wśród dziewcząt bezkonkurencyjna okazała się Marysia Skarżyńska, która w finale pokonała swoją młodszą koleżankę Alę Krynicką. W meczu o 3. miejsce kolejna zawodniczka "Żaka" Paulina Pawłowska stoczyła dramatyczny pojedynek z Białorusinką Aleksandrą Borel. Rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero w piątym secie, który "na przewagi" 16:14 wygrała zawodniczka z Wołkowyska. Wśród chłopców doskonale sobie radził Maciej Ziarko, który dopiero w finale uległ Patrykowi Chrzanowskiemu z "Ósemki" Białystok. Piąty z pisaniczan, Artur Krymski, wywalczył 7. miejsce.

- Pierwsze turnieje mamy już za sobą i ogólnie jesteśmy zadowoleni z gry i pozycji wywalczonych przez zawodników, zwłaszcza w Warszawie i Białymstoku. Szkoda straconej szansy Kacpra na wyjazd na turniej ogólnopolski do Krosna, ale już wkrótce kolejne turnieje wojewódzkie i na pewno będzie wiele okazji do rewanżu - mówi trener tenisistów, Zbigniew Bobryk.

oprac. mro, źródło: Zbigniew Bobryk