Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

„Jak to dawniej bywało” w SP Mrozy Wielkie

2017-10-04 13:24:50 (ost. akt: 2017-10-04 13:27:25)

27 września roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Mrozach Wielkich wzięli udział w lekcji etnografii „Jak to dawniej bywało”.

Grupa nieformalna składająca się z twórczyń ludowych zapoznała dzieci z realiami swojego dzieciństwa i młodości. Poprzez pokaz, pogadankę i warsztaty dzieci zapoznały się z takimi czynnościami, jak pranie w balii przy pomocy tary, prasowanie żelazkiem na węgle oraz maglowanie ręcznym maglem. Ponadto miały możliwość uczestniczenia w przygotowaniu kapusty do kiszenia, ubijaniu masła w drewnianej maselnicy i przędzeniu na kołowrotku. Pani Hilaria Orłowska opowiadała o tym, jak dawniej pielęgnowano noworodka i zaśpiewała piękne kołysanki zapamiętane ze swojego dzieciństwa. Pani Wanda Kochanowska wykonywała z gałązek owiniętych bibułą kolorowe ozdoby.
Osoby starsze przekazały swoją wiedzę i umiejętności najmłodszym. Dzięki warsztatom dzieci osobiście zapoznały się z zanikającymi już zwyczajami, a także mogły własnoręcznie wykonać piękne ozdoby. Takie działania uczą szacunku dla pracy i starszych ludzi.SP Mrozy Wielkie
Fot. Archiwum szkoły

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages