środa, 26 września 2018. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Niezwykła lekcja ekologii w Rękusach

2017-10-04 13:43:47 (ost. akt: 2017-10-04 13:47:46)

Jak co roku, uczniowie Szkoły Podstawowej im. rtm. W. Pileckiego w Rękusach wzięli czynny udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata 2017”.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rękusach, jak co roku, wzięli udział w akcji "Sprzątania świata". To inicjatywa mająca na celu podniesienie świadomości dzieci i młodzieży na problem zanieczyszczenia środowiska.

— W działaniu tym od lat wspierają nas Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku i Nadleśnictwo Ełk — mówi Joanna Borzeńska, organizatorka akcji. — Nasze działania rozpoczęli najmłodsi uczniowie klas I - III i przedszkolaki. Postanowili uprzątnąć teren położony obok szkoły. „Starszyzna” pod opieką wychowawców i nauczycieli wyruszyła w las. Tam pod okiem pana Krzysztofa Wiawiórko, pracownika leśnictwa Lipiny uczniowie uprzątnęli ze śmieci fragment lasu często odwiedzany przez ludzi korzystających z dobroci natury, tj. niektórych wędkarzy, turystów, grzybiarzy, którzy niestety często zapominają, co należy robić z odpadami.

Podczas marszu było wiele okazji, aby utrwalić wiedzę na temat funkcjonowania ekosystemu leśnego. Widzieliśmy przedstawicieli paprotników- widłaka goździstego, bogactwo i różnorodność grzybów kapeluszowych, pleśniowych, m.in. dzięki którym las pozbywa się odpadów naturalnego pochodzenia i nie staje się śmietniskiem.

Ciekawym obiektem obserwacji było żerowisko bobrów, które zamieszkują pobliski zbiornik wodny. Wszyscy uczestnicy spisali się na medal. Uwieńczeniem naszej pracy było wspólne ognisko podczas, którego nie zabrakło wspólnego śpiewu. Nasza przygoda z lasem będzie miała swój dalszy ciąg, ponieważ w najbliższym czasie odwiedzi nas w szkole pan Krzysztof, aby dzielić się swoją pasją, jaką jest praca w lesie.SP Rękusy
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages