środa, 30 września 2020. Imieniny Geraldy, Honoriusza, Wery

Nowa projektornia w kinie ECK

2017-10-05 15:14:40 (ost. akt: 2017-10-06 14:03:27)

Zakończył się remont projektorni w Ełckim Centrum Kultury. To ważne pomieszczenie, bez którego trudno byłoby wyobrazić sobie funkcjonowanie sali widowiskowej.

Jeszcze kilka miesięcy temu można było powiedzieć, że projektornia w Ełckim Centrum Kultury dawno już ma za sobą lata świetności. Sytuacja zmieniła się - właśnie zakończył się remont w tym jednym z najważniejszych pomieszczeń w Ełckim Centrum Kultury. Bo bez projektorni na sali widowiskowej ECK nie odbyłby się żadnej koncert, spektakl, ani nie zostałby wyświetlony żaden film.

— W projektorni pracują kinooperatorzy, oświetleniowcy, czasami nagłośnieniowcy. To stamtąd zarządza się praktycznie całym przebiegiem dowolnego wydarzenia - czy to koncertu, czy spektaklu — tłumaczy Aneta Werla, dyrektor Ełckiego Centrum Kultury. — Cieszę się, że wreszcie udało się doprowadzić pomieszczenia do porządku.

Remont polegał nie tylko na odświeżeniu najważniejszego pomieszczenia. Projektor został zabezpieczony przed kurzem i zanieczyszczeniami, odizolowany od reszty pokoju, zostały tam ustawione nowe meble. W kinie znalazł się też nowy odtwarzać Blu-Ray, koniec więc z problemem zacinania się wyświetlanych filmów.

— Remont sięgnął też pomieszczeń sąsiadujących z projektornią - chodzi o łazienkę i mały magazyn. Ustawiliśmy tu też małą półkę, która, mam nadzieję, niedługo zostanie zapełniona plakatami filmowymi. Kolekcję mamy już całkiem niezłą, kilka plakatów to prawdziwe perełki.

Remont kosztował 58 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej to niecałe 40 tysięcy złotych.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages