Niedziela, 26 stycznia 2020. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Rozmawiali o wykluczeniu młodzieży i dzieci

2017-10-06 14:04:50 (ost. akt: 2017-10-06 14:21:40)

Zakończyła się międzynarodowa konferecja "Identity From the Street" organizowana w Giżycku przez ełcki Human Lex Instytut. Streetworkerzy z Polski i zza granicy rozmawiali o problemach wykluczenia społecznego dzieci i młodzieży.

O Międzynarodowej konferencji Identity From The Street związanej ze streetworkingiem można powiedzieć jedno… to było coś wyjątkowego na skalę całego kraju!

Około 200 uczestników w konferencji głównej oraz około 170 młodych osób jako uczestnicy elementu spójnego z konferencją - pokazu filmowego Dziurawa Skarpeta na Emigracji opowiadającego o bezdomności w Polsce i w Wielkiej Brytanii i stworzonego przez współpracującą z fundacją Human Lex Instytut młodzież.

Głównymi prelegentami konferencji byli: Graeme Tiffany z Wielkiej Brytanii – największy światowy autorytet z zakresu streetworkingu, Leszek Sagadyn – superwizor i psychoterapeuta, dr.hab Małgorzata Michel - z Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Robert Oszczakiewicz – kierownik Monar Gaudynki i reprezentant Stowarzyszenia Monar, Filaretos Vourkas – prowadzący eksperymentalne centrum młodzieżowe w Kalamacie w Grecji oraz Marcin Drewniak – Stowarzyszenie Parasol.

Przewodniczącym Konferencji z ramienia Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz Programu Erasmus Plus był ełczanin Michał Łebski. Konferencja Identity From The Street zorganizowana przez Fundację Human Lex Instytut i Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej była też okazją do spotkania się samorządów – gospodarzy Giżycka, Ełku oraz Olecka, którzy zaprezentowali działania profilaktyczne w swoich miastach.

W konferencji wzięli udział reprezentanci 6 krajów Europy – Polski, Węgier, Włoch, Grecji, Czech i Litwy. Byli to psychiatrzy, psychologowie, streetworkerzy i studenci.

Konferencja został objęta Patronatem Honorowym Pani Elżbiety Rafalskiej Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Patronat Honorowy nad merytoryczną wartością konferencji został objęty przez Instytut Pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Serdecznie dziękujemy naszym Streetworkerom oraz naszej młodzieży za pomoc w organizacji, wszystkim przybyłym, reprezentantom samorządów, Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej, Policji, Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie, kościołów, organizacji samorządowych, Pacjentom Ośrodka Monar w Gaudynkach oraz mieszkańcom Monar Markot oraz wolontariuszom

Konferencja realizowana przez fundację Human Lex Instytut w ramach działań prowadzonych we współpracy z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Programem Erasmus Plus oraz Urzędem Miasta Giżycko, Ełk i Olecko.

autor: Human Lex Instytut

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages