środa, 26 września 2018. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Jeźdźcy gonili lisa w Janiszach

2017-10-09 09:00:00 (ost. akt: 2017-10-09 09:44:11)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

Zbliża się listopad - dla myśliwych, leśników i jeźdźców konnych oznacza to okres imprez z okazji Hubertusa. W tym roku sezon otworzył bieg św. Huberta o Puchar Wójta Gminy Ełk w Stajni Janisze koło Ełku. W tym roku bieg zwyciężyła Magda Wiszniewska ze Stajni Relaks w Chuścielach.

Już po raz czwarty Stajnia Janisze zaprosiła do siebie reprezentantów stajni z całego regionu z okazji Hubertusa, czyli święta leśników, myśliwych i jeźdźców. Impreza ta ma za zadanie promowanie aktywnego wypoczynku na łonie natury i sportu jeździeckiego. Jest to okazja do dobrej zabawy na świeżym powietrzu dla całej rodziny. Hubertus umożliwia również integrację pomiędzy jeźdźcami i miłośnikami koni skupionymi w sąsiednich stajniach. W latach ubiegłych cieszył się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko ludzi związanych z końmi, ale wszystkich mieszkańców gminy chcących spędzić wolny czas z rodziną w plenerze. Nie inaczej było w tym roku.

W minioną sobotę (07.10) do Janisz koło Ełku zjechali się przedstawiciele stajni z całego regionu. Program imprezy był bogaty w atrakcje, a najważniejszą z nich był tzw. bieg św. Huberta, czyli pogoń za lisem. W rolę lisa wciela się jeden z jeźdźców, któremu do rękawa przyczepia się lisią kitę. Zwycięzcą gonitwy jest jeździec, który najszybciej zerwie lisi ogon. W tym roku tradycyjnej gonitwy nie było, bo nie dopisały warunki pogodowe. Jeźdźcy jednak mieli trudne zadanie do wykonania, bo musieli znaleźć lisią kitę ukrytą w trawach na polu nieopodal Stajni Janisze. Tej sztuki jako pierwsza dokonała Magda Wiszniewska ze Stajni Relaks w Chuścielach. Puchar, zarówno zwyciężczyni głównej konkurencji, jak i tym, którzy najlepiej poradzili sobie w młodszych grupach, wręczył wójt gminy Ełk Tomasz Osewski.

Bieg św. Huberta to nie jedyne, co do zaoferowania mieli organizatorzy Hubertusa. Ogromne wrażenie na widzach zrobił kadryl konny do muzyki. Amazonki przebrane w kolorowe stroje prezentowały swoje umiejętności synchronicznej jazdy konno. Po części sportowo-widowiskowej przyszedł czas na grilla, ognisko i ciepły poczęstunek.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages