Cenny remis w starciu z Drwęcą

2017-10-09 10:00:00(ost. akt: 2017-10-10 20:34:37)

Autor zdjęcia: Paweł Godlewski

W minioną sobotę ekipa MKS-u Ełk mierzyła się na własnym stadionie z Finishparkietem Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie. Po zaciętym starciu podopieczni Pawła Sobolewskiego zremisowali 1:1, tym samym zdobywając punkt na trudnym rywalu.
Ostatnie kilka tygodni Mazurskiego Klubu Sportowego należy ocenić pozytywnie. Mimo kilku potknięć, ełczanie powoli wychodzą z dołka, który zafundowali sobie w pierwszych kolejkach rundy. W sobotę zawodników MKS-u czekał ciężki pojedynek - na Stadion Miejski w Ełku przyjechali zawodnicy Finishparkietu Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie, którzy radzą sobie w lidze bardzo dobrze z dorobkiem 20 punktów w 11 meczach. Na szczęście dla ekipy MKS-u, goście sobotnie spotkanie rozgrywali w nerwowej atmosferze, bo mieli za sobą dwie dotkliwe porażki - z Wartą Sieradz i Widzewem Łódź. Ełczanie z kolei na murawę wyszli podbudowani zeszłotygodniowym zwycięstwem z Ursusem Warszawa. Sobotnie spotkanie jeszcze przed pierwszym gwizdkiem miało osobliwy akcent - Mateusz Furman i Wojciech Kuriata otrzymali pamiątkowe koszulki od zarządu MKS-u za pięćdziesiąt występów w ełckim zespole. Mecz rozpoczął się minutą ciszy ku pamięci ŚP. Stanisława Lewandowskiego, byłego członka zarządu i działacza ełckiego Mazura.

Mecz nie mógł rozpocząć się lepiej dla ełckiej ekipy. Już 5 minut po pierwszym gwizdku sędziego, zamieszanie pod polem karnym skrzętnie wykorzystał duet Furman-Świderski. Po otrzymaniu piłki w okolicach 20. metra, Furman odegrał do czekającego w polu karnym Świderskiego. Ten pewnym kopnięciem umieścił piłkę w siatce bezradnego przy tej akcji bramkarza gości. Rywale, rozwścieczeni stratą bramki, próbowali wyrównać już kilka minut później. Pięknym uderzeniem z dystansu popisał się Arkadiusz Kuciński, piłka jednak o centymetry minęła słupek Adama Radzikowskiego. Jeszcze w pierwszej odsłonie blisko podwyższenia prowadzenia był Dawid Ejza, który minimalnie chybił po ładnym uderzeniu głową. Chwilę po nim pod polem bramkowym rywali znów wywiązała się obiecująca dla MKS-u akcja. Po zamieszaniu do piłki dopadł Mariusz Łapiński - próbował swoich sił z dystansu około 20 metrów. Było bardzo blisko, bo futbolówka odbiła się od słupka. Pierwsza odsłona nie przyniosła więcej goli.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy, niesamowitym podaniem prostopadłym przez połowę boiska popisał się Mateusz Furman. Piłka doleciała do szarżującego Michała Świderskiego, który nie zdołał jednak pokonać bramkarza gości. Powiedzenie, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, sprawdziło się w sobotnim spotkaniu. Rywale po ładnym dośrodkowaniu i główce Ołeha Majika doprowadzili do remisu 1:1 w 70. minucie. Jeszcze przed końcem byli bliscy zwycięstwa, bo kapitan drużyny Marcin Kajca mocnym strzałem z rzutu wolnego chybił o mały włos, zaliczając jedynie poprzeczkę. Sędzia użył gwizdka po raz ostatni, a ełczanom pozostało cieszyć się z cennego punktu.

MKS Ełk po remisie zajmuje 14. lokatę w tabeli. W jej środku jest jednak na tyle ciasno, że nawet jeden mecz może zdecydować o podskoczeniu w klasyfikacji o kilka miejsc. Kolejnym sprawdzianem dla ełczan będzie niedzielne spotkanie na wyjeździe z Turem Bielsk Podlaski.

Kamil Mróz, źródło: MKS Ełk/Facebook

Obrazek w tresci

Skład MKS-u: Radzikowski-Molski, Rogala, Kuriata, Iraci, Berezowskyi, Łapiński (83' Mularczyk), Gondek, Furman, Ejza (63' Kalinowski), Świderski (71' Twardowski). Rezerwowi: Złotogórski, Paprocki, Jagłowski, Twardowski, Mularczyk, kalinowski, Toczydłowski.