Niedziela, 17 lutego 2019. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

Konkurs Recytatorski i Wokalny w ramach obchodów XVII Dnia Papieskiego

2017-10-10 13:02:17 (ost. akt: 2017-10-10 13:07:34)

Już po raz kolejny nasi uczniowie wystąpili na scenie Ełckiego Centrum Kultury, biorąc udział w Konkursie Recytatorskim i Wokalnym w ramach obchodów XVII Dnia Papieskiego "Idźmy naprzód z nadzieją" organizowanym przez Ełckie Centrum Kultury Dział Edukacji Kulturalnej Szkoła Artystyczna.

2 października 2017r. odbyły się przesłuchania uczestników w poszczególnych kategoriach wiekowych. Szkołę Podstawową w Woszczelach reprezentowały następujące osoby w kategorii klas IV - VII szkoły podstawowej: Jakub Pikora z klasy IVb, Kinga Balcer z klasy VI i Zuzanna Horodko z klasy VI. Wszyscy troje recytowali wiersze autorstwa naszego rodaka - papieża Jana Pawła II. Nad doborem repertuaru i przygotowaniem występów czuwała p. Katarzyna Pikora. Podziękowania należą się także rodzicom, którzy nie szczędzili sił oraz zapału, wspierając swoje dzieci i instruktora.

Wszystkich uczestników oceniało Jury powołane przez organizatora, które wyłoniło laureatów, biorąc pod uwagę dobór repertuaru do wieku i jego oryginalność, interpretację wiersza lub piosenki, poziom trudności wykonywanego utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Konkurencja, jak zawsze, była duża.

8 października 2017r. w sobotę odbył się Koncert finałowy, na którym wystąpili laureaci wyłonieni przez jury, w tym wszyscy troje nasi uczniowie. Zajęli I miejsce ex aequo. Jakub Pikora recytował wiersz "Pieśń o słońcu niewyczerpanym", Zuzanna Horodko recytowała "Renesansowy psałterz Emilii, Matce mojej", Kinga Balcer "Miłość mi wszystko wyjaśniła".

Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Katarzyna Pikora SP Woszczele
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages