Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Szkoła Podstawowa w Prostkach pomaga rówieśnikom w Afryce

2017-10-10 13:10:37 (ost. akt: 2017-10-10 13:12:32)

W ubiegłym roku szkolnym Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostkach, pod kierownictwem pana Lecha Karwowskiego, przeprowadziła zbiórkę makulatury. Część funduszy szkoła wysłała na dożywianie dzieci w Afryce.

W ubiegłym roku szkolnym Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostkach, pod kierownictwem pana Lecha Karwowskiego, przeprowadziła zbiórkę makulatury. Każda klasa część funduszy pozyskanych z tej zbiórki przeznaczyła na dożywianie afrykańskich dzieci zagrożonych chorobą głodową. Pracownicy szkoły, w tym również dyrekcja, dołączyli się do tej charytatywnej akcji. Zebrano razem 335 złotych. Uzyskaną kwotę wysłano do fundacji WATOTO- Dzieci Afryki, która zajmuje się udzielaniem pomocy dzieciom w Rwandzie, Ugandzie i Kongu Demokratycznym.

W tym roku szkolnym okazało się, że te pozyskane fundusze wystarczyły, aby wykupić BILET DO STACJI ŻYCIE dla Ntabala Mugera ur. 2010 r. BILET DO STACJI ŻYCIE - to opłacenie kosztów leczenia dziecka z choroby głodowej. Leczenie to obejmuje pobyt w szpitalu (prowadzonym przez polskie misjonarki w Mulambi, dystrykt Bukavu, prowińcja Sud - Kivu, Kongo Demokratyczne), leczenie ambulatoryjne oraz dożywianie przez okres do sześciu miesięcy po opuszczeniu szpitala.

Prezes Watoto - Dzieci Afryki, pani Magdalena Słodzianka, dziękując szkole za tę akcję charytatywną, życzyła, aby ofiarowane dobro wróciło zwielokrotnione. Oprócz wykupionego Biletu do Stacji Życie szkoła otrzymała piękny obraz o tematyce Afrykańskiej.

Barbara Walaszek
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages