Absolwenci "Ekonomiaka" odnowią dawne przyjaźnie

2017-10-11 09:00:00(ost. akt: 2017-10-11 09:09:44)
IMPREZY\\Zjazdy szkolne to idealna okazja do spotkania po latach z kolegami ze szkolnej ławki. Jak potoczyło się ich życie? Absolwenci Zespołu Szkół nr 5, czyli "Ekonomiaka" już w sobotę będą mogli sprawdzić co słychać u starych znajomych.
W tym roku "Ekonomiak" obchodzi okrągły jubileusz 70-lecia istnienia. Rocznica jest okazją do nostalgicznej podróży w głąb czasu, ożywienia wspomnień, pooddychania dawną atmosferą, przywołania osób, wydarzeń, nastrojów zachowanych w pamięci tych, którzy w ten czy inny sposób otarli się o mury "Ekonomiaka". Z tej okazji szkoła organizuje też wielki zjazd.

— Główne uroczystości odbędą się w najbliższą sobotę 14 października, ale świętowaliśmy tak naprawdę przez cały rok. Mamy już za sobą wydarzenia okolicznościowe o charakterze kulturalnym, sportowym i naukowym — mówi dyrektor szkoły, Kazimierz Czepułkowski. — Były spotkania młodzieży z emerytowanymi nauczycielami, warsztaty prowadzone przez absolwentów, wernisaż malarstwa, czy wreszcie wywiady z obecnymi i emerytowanymi belframi nagrywane w szkolnym studiu — wylicza dyrektor.

Po tych wszystkich wydarzeniach przyszedł czas na wisienkę na torcie. Główne spotkanie podczas Zjazdu Absolwentów "Ekonomiaka" odbędzie się w sobotę 14 października w Ełckim Centrum Kultury, zaraz po mszy św. w Kościele pw. NMP Królowej Apostołów. W ECK-u absolwenci będą mogli wziąć udział w uroczystej gali, a także wysłuchać przygotowywanego przez uczniów i absolwentów szkoły koncertu oraz zjeść ciepły posiłek. Będzie można również zwiedzić szkołę, spotkać się z nauczycielami i oczywiście szkolnymi przyjaciółmi, a także zrobić pamiątkowe zdjęcie. Każdy uczestnik zjazdu otrzyma pakiet okolicznościowy, w tym publikację o "Ekonomiaku", materiały zjazdowe i gadżety. Natomiast Ci, którzy chcieliby zostać trochę dłużej i potańczyć z przyjaciółmi z młodzieńczych lat, udadzą się do sali bankietowej, by bawić się do białego rana.

Początki "Ekonomiaka" sięgają 1947 roku. Powstało wtedy "Państwowe Gimnazjum Handlowe", zajęcia odbywały się w wynajmowanych salach Publicznej Szkoły Powszechnej nr 1. Do dzisiaj szkołą rządziło już 7 dyrektorów. Obecny, Kazimierz Czepułkowski, pełni tę rolę już od 1992 roku. Mury szkoły opuściło 200 tysięcy uczniów w 67 rocznikach. Swój udział w sobotnich obchodach zapowiedziało już 250 absolwentów i 60 gości specjalnych.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5