Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Dzielnicowy rzadko bywa w komendzie

2017-10-17 10:00:00 (ost. akt: 2017-10-17 10:27:49)
Aktualnym liderem akcji na Najpopularniejszego Dzielnicowego w powiecie ełckim jest asp. sztab. Artur Milewski (rejon gmina Ełk)

Aktualnym liderem akcji na Najpopularniejszego Dzielnicowego w powiecie ełckim jest asp. sztab. Artur Milewski (rejon gmina Ełk)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

NASZA AKCJA\\ Trwa nasza akcja na Najpopularniejszego Dzielnicowego. Czytelnicy głosują na tych, którzy codzienną pracą i zaangażowaniem starają się rozwiązywać ich problemy. Aktualnym liderem w powiecie jest asp. sztab. Artur Milewski.

Zobacz także: Zagłosuj na najpopularniejszego dzielnicowego Zagłosuj na najpopularniejszego dzielnicowego Rozpoczynamy głosowanie w nowym plebiscycie na Najpopularniejszego Dzielnicowego. Dzielnicowy to policjant pionu prewencji, który ma być najbliżej ludzi,...
Dzielnicowy to policjant pionu prewencji, który ma być najbliżej ludzi, ich spraw i problemów oraz nieść pomoc. Oczywiście musi też reagować na naruszenia prawa. Teraz możecie docenić swojego dzielnicowego. Powiatowy tytuł "Najpopularniejszy Dzielnicowy" otrzymają kandydaci, którzy w danym powiecie uzyskają największą liczbę prawidłowo oddanych głosów. Dziesięciu dzielnicowych, którzy uzyskają największą liczbę prawidłowo oddanych głosów ze wszystkich powiatów, otrzyma wyróżnienia regionalne.

Akcja przeprowadzana jest w każdym powiecie osobno. W Ełku najpopularniejszym dzielnicowym jest w tej chwili asp. sztab. Artur Milewski z gminy Ełk. Postanowiliśmy zapytać go, w jaki sposób udało mu się sprawić, że tylu mieszkańców jego rejonu mu ufa.

— Jako dzielnicowy pracuję już dwanaście lat. Jeżdżę codziennie po kilkudziesięciu miejscowościach na terenie gminy Ełk, dziennie to wychodzi jakieś 120 kilometrów. Łatwo się domyślić, że po takim czasie zdążyłem już poznać bardzo wielu ludzi. Przez lata nauczyłem się, że dzielnicowy to nie tylko policjant, który reaguje na przestępstwa. To ktoś, kto musi znać swój teren, znać ludzi i ich problemy, rozmawiać i być dla nich dostępnym. Czy to pod telefonem, czy na spotkaniach w szkołach, w sołectwach, w urzędach — wylicza Artur Milewski. — Przyznam szczerze, że 90 proc. swojego czasu spędzam na pracy z ludźmi w terenie, na komendzie jestem tylko wtedy, kiedy trzeba.

Jak dodaje Artur Milewski, najprzyjemniejszą częścią jego pracy jest moment, kiedy udaje się rozwiązać czyjś problem.

— Nie dalej jak wczoraj udało się doprowadzić do kompromisu po konflikcie, który trwał latami. Pani, której udało się pomóc, dziękowała mi chyba z tysiąc razy. To pokazuje, że czasami potrzeba kogoś z zewnątrz, jakiegoś mediatora, kogoś, kto z dystansem i na chłodno podchodzi do problemu. I taka jest właśnie rola dzielnicowego. Musimy przede wszystkim umieć rozmawiać. Bardzo dziękuję za każdy oddany głos, ale w imieniu wszystkich dzielnicowych. Miło jest wiedzieć, że ludzie zauważają naszą pracę — cieszy się policjant.

To, że w tej chwili głosowanie wygrywa Artur Milewski, wcale nie oznacza, że nikt nie może go wyprzedzić. Dlatego zachęcamy do głosowania na swoich ulubionych dzielnicowych. Głosowanie polega na wysłaniu głosu sms’em. Koszt jednego sms’a wynosi 1,23 zł z VAT. Głosowanie potrwa do 26 października 2017 r. do godziny 23.59. Czytelnik uczestniczący w głosowaniu może oddać dowolną liczbę głosów. Ogłoszenie wyników plebiscytu oraz prezentacja laureatów nastąpi na łamach Gazety Olsztyńskiej, Dziennika Elbląskiego i tygodników lokalnych, w tym "Rozmaitości Ełckich".

Informacje o akcji, jej regulamin oraz aktualne zestawienie wyników głosowania znaleźć można TUTAJ

Kamil Mróz
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages