środa, 18 października 2017. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

72-latek gnał Przemysłową. Policjanci zabrali mu prawo jazdy

2017-10-12 10:39:08 (ost. akt: 2017-10-12 10:40:34)
Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GG

Na trzy miesiące prawo jazdy stracił 72-letni przedsiębiorca z Łap, który jadąc samochodem marki Mercedes Vito w Ełku na ulicy Przemysłowej przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h.

W środę policjanci ełckiej drogówki w ramach przeprowadzonych działań „Prędkość” w Ełku na ulicy Przemysłowej ujawnili kierującego samochodem marki Mercedes Vito 72-letniego przedsiębiorcę z Łap, który przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km na godzinę. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Dodatkowo za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy. Dokument zostanie przesłany do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną formalnie zatrzyma dokument na 3 miesiące. Na konto kierującego wpłynie także 10 punktów karnych.

Dla większości kierowców utrata prawo jazdy jest bardzo dotkliwa i często uniemożliwia im wykonywanie pracy. Dlatego przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h zatrzymanie prawo jazdy jest obligatoryjne i odbywa się natychmiast podczas kontroli.

— Ponadto jeżeli mimo utraty prawo jazdy, taka osoba nadal będzie poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli to nadal nie zniechęci kierowcy – ryzykuje utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy — informują policjanci "drogówki".
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kłe #2349089 | 5.172.*.* 12 paź 2017 11:55

    Powinni mu na samochód nakleić plakietkę "Rączy dziadek".

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages