Niedziela, 23 września 2018. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Galeria sztuki w szczytnym celu. Zobacz piękne prace wykonane przez niepełnosprawnych

2017-10-12 13:29:21 (ost. akt: 2017-10-12 14:20:00)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

Obrazy o tematyce sakralnej i przyrodniczej, piękne rzeźby, czy domowe ozdoby wykonane przez osoby niepełnosprawne - takie specjały oglądać można w galerii sztuki Warsztatów Terapii Zajęciowej. Otwarcie punktu przy ul. Kościuszki 10 odbyło się w czwartek 12 października.

W czwartek w południe przy ul. Kościuszki 10 zebrał się mały tłumek. Wszystko za sprawą otwarcia galerii sztuki Warsztatów Terapii Zajęciowej. Po ceremonii otwarcia i poświęceniu przez księdza prałata Tadeusza Hermana, goście mogli oglądać prace wykonane własnoręcznie przez osoby niepełnosprawne podczas zajęć artystycznych.

— Nasza galeria powstała w celu promowania sztuki osób niepełnosprawnych wykonanych w ramach Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ełku — mówi Małgorzata Charubin, kierownik WTZ. — Można tu oglądać i kupować owoce pracy artystycznej naszych wychowanków. Wszystkie dochody przeznaczone są na organizację kolejnych przedsięwzięć w ramach warsztatów, między innymi na zakup potrzebnych materiałów.

Punkt przy Kościuszki 10 to także miejsce odbywania praktyk zawodowych dla osób niepełnosprawnych.

— Galeria wpisuje się w naszą misję aktywizacji i reintegracji zawodowej uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej — mówi Lucyna Kruszewska, doradca zawodowy. — To miejsce, gdzie osoby niepełnosprawne mogą wystawić swoją sztukę, a jednocześnie spotkać się z klientem, nauczyć się rozmowy handlowej, negocjowania, a także odpowiedzialności i dyscypliny pracy.

Inspiracją uczestników warsztatów jest życie codzienne. Wśród prac znajdziemy obrazy o tematyce sakralnej i przyrodniczej, ale też rzeźby, a nawet przedmioty użytku codziennego. Co ciekawe, osoby niepełnosprawne przyjmują też indywidualne zamówienia od klientów.

Galeria czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-17:00, a w soboty - od 10:00 do 14:00.

mro

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages