Sobota, 25 stycznia 2020. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Dzieci z podwórek przy Wawelskiej i Mickiewicza otworzyły wymarzony plac zabaw

2017-10-13 08:58:53 (ost. akt: 2017-10-13 08:59:23)

Autor zdjęcia: UM Ełk

na podwórku, które zlokalizowane jest na rogu ulic Mickiewicza 33 i Wawelskiej 14-16 odbyło się podsumowanie kolejnego z Miniprojektów.

Streetworkerem odpowiedzialnym za realizację Miniprojektu przy ul. Wawelskiej 14-16 i Mickiewicza 33 jest Pani Izabela Piotrowska. Podczas prawie dwumiesięcznej pracy z mieszkańcami i dziećmi streetworker zdiagnozował najważniejsze potrzeby oraz ściśle współpracował z grupą inicjatywną, tj. rodzicami, którzy zobowiązali się do wszelkiej pomocy przy realizacji prac porządkowych i konstrukcyjnych.

Podwórko, które było pod pieczą Pani Izabeli nie sprzyjało bezpiecznej zabawie dzieci i młodzieży. Większość czasu spędzały one przy prowizorycznej piaskownicy zlokalizowanej przy ścianie prywatnego garażu. Dzieci bawiły się również w pobliżu trzepaka. Rodzice zasugerowali aby wspólnymi siłami stworzyć przyjazną i bezpieczną przestrzeń dla młodszych dzieci oraz zadbać o ich bezpieczeństwo. Efektem minikonsultacji, za które odpowiadał streetworker był pomysł na zakup "sprężynowca" - zabawki, na której równocześnie może bawić się czworo dzieci, montaż drewnianego domku, ogrodzenie wytyczonego do zabawy miejsca oraz stworzenie kolorowych siedzisk z palet. Dodatkowo dzieci zaproponowały aby pomalować ścianę, do której plac zabaw będzie przylegał. W rezultacie zamontowano tam dużą płytę, która została pomalowana farbą tablicową, a na której dzieci mogą tworzyć małe arcydzieła kredą.

Jak podkreślała Pani Izabela podczas realizacji Miniprojektu nie brakowało problemów. Pierwszym z nich był termin dostawy zamówionego sprężynowca, kolejnym dostęp do drewna, które mogłoby posłużyć do montażu domku, ponieważ większość firm wyznaczała ponad dwutygodniowy termin oczekiwania na materiał. Dzięki współpracy pomiędzy rodzicami i streetworkerem oraz wielkiemu zaangażowaniu osób zaprzyjaźnionych z rodzinami, które mieszkają przy tym podwórku, udało się zrealizować wszystkie prace w terminie.

7 października na podwórku od godziny 11:00 prowadzone były animacje z dziećmi i młodzieżą. Dzięki dużemu namiotowi podczas niekorzystnej aury pogodowej zabawy trwały do późnego popołudnia. Zabawa była przednia, dzieci zadowolone a rodzice wdzięczni za nowe i bezpieczne miejsce do wspólnej zabawy.

Całkowita wartość Miniprojektu "Nasz wymarzony plac zabaw" to 5 000 zł. Fundusze pochodzą z realizacji zadania publicznego pn. Modelowa Szkoła Animatorów Społecznych, którego organizatorem jest konsorcjum organizacji pozarządowych: Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych Stopa, Fundacja HUMAN LEX INSTYTUT oraz Forum Animatorów Społecznych.

Działania realizowane w ramach projektu „Nowe Śródmieście Miasta Ełk – wzór na rewitalizację", współfinansowanego ze środków unijnych.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages