Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Lekcja ratowania życia

2017-10-13 16:19:39 (ost. akt: 2017-10-13 16:26:10)

Autor zdjęcia: Anna Studzińska

W Miejskim Przedszkolu "Mali Odkrywcy" odbyły się nietypowe zajęcia otwarte dla rodziców.

Został na nie zaproszony ratownik medyczny - pan Marcin Romaniuk. Podzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem z dziećmi, ich rodzicami oraz paniami obecnymi na spotkaniu. Panie przygotowały dodatkowe zadania dla dzieci i rodziców, aby można było sprawdzić swoją wiedzę i umiejętność szybkiej i prawidłowej reakcji podczas zetknięcia się z niebezpieczną sytuacją życiową.

Był pokaz przeprowadzony przez pana Marcina, była też możliwość samodzielnego sprawdzenia się w roli ratownika. Informacje przekazane podczas zajęć na pewno są bardzo ważne i potrzebne. Wielokrotnie nie wiemy, jak należy się zachować w różnych sytuacjach, zdarza się że nie reagujemy bojąc się zaszkodzić. Musimy jednak pamiętać, że mamy nie tylko moralny, ale też prawny obowiązek udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej.

W przedszkolu najczęściej spotykamy się z drobnymi urazami, typu skaleczenia, krwawienia z nosa, siniaki. Pamiętajmy, że czasami możemy sami pomóc, ale są też sytuacje, gdy niezbędna okazuje się pomoc specjalisty. Zawsze musimy zadbać o bezpieczeństwo własne i innych świadków zdarzenia, zachować "zimną Krew" i spokojnie pomóc poszkodowanemu. Kiedy jednak nasza pomoc nie wystarczy wtedy nie wahajmy się wezwać służby ratownicze.

Życzę, abyśmy jak najmniej musieli korzystać z wiedzy o udzielaniu pierwszej pomocy, ale też byśmy zawsze pamiętali o tym, jak należy zachować się w przypadku konieczności udzielenia pomocy innemu człowiekowi.

Anna Studzińska, Joanna Łomaszewicz

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: AnnaS

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages