Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Zagraniczne wyprawy uczniów z Rękus

2017-10-19 12:16:53 (ost. akt: 2017-10-19 12:20:58)

Martyna Bednarek i Oskar Paszko z klasy IV, Gabriela Soliwoda z klasy VI oraz Magdalena Smaługa z klasy VII to uczniowie Szkoły Podstawowej im. rtm. W Pileckiego w Rękusach, którzy wzięli udział w kolejnym międzynarodowym spotkaniu w ramach realizacji projektu Erasmus + A Child is a World.

Tym razem uczniowie z Polski, Rumunii, Bułgarii, Turcji, Niemiec, Łotwy i Włoch spotkali się w Leonardo da Vinci Gesamtschule w niemieckim Hückelhoven.

- Do wyjazdu uczniowie przygotowywali się już od wielu tygodni - opowiada Elżbieta Napiórkowska, szkolny koordynator projektu. - Wyboru uczestników wyprawy dokonaliśmy wg regulaminu, z którym zapoznaliśmy wszystkich uczniów oraz rodziców podczas wywiadówek. Zasady wyboru były również opublikowane na stronie internetowej szkoły. Wybrani uczniowie zdobyli największą liczbę punktów i tym samym stali się reprezentantami szkoły w trakcie wizyty w Niemczech. Przygotowali piękne kartki z podziękowaniami, plakaty oraz drobne upominki dla rówieśników z innych krajów. Z pewnością dla każdego z nich było to nie lada przeżycie, pełne nowych doświadczeń i ciekawych atrakcji.

Już pierwszy dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń. Pierwsze spotkania z rówieśnikami z innych państw, wspólne zajęcia, gry i zabawy oraz wesoła część artystyczna w wykonaniu gospodarzy spotkania to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na uczniów z Rękus. Odwiedziny w sali zabaw OkiDoki w Willich i wodne szaleństwa w Aquana Spaβbad w Wurselen na długo pozostaną w ich pamięci.
- Mieliśmy również okazję odwiedzić interaktywne muzeum i jednocześnie wyjątkowy park rozrywki Odysseum w Kolonii - mówi Elżbieta Napiórkowska - Duże wrażenie na wszystkich uczestnikach wyprawy zrobiło również oceanarium Sea-Life w Oberhaussen.

Tygodniowy pobyt w Niemczech był również okazją do zwiedzenia miast: Kolonii i Dusseldorfu.

- Wszyscy byliśmy pod wrażeniem przepięknej Katedry pw. św. Piotra i Najświętszej Marii Panny w Kolonii - wspomina Agnieszka Jaszkowska, dyrektor szkoły. - Na długo w naszej pamięci zostaną również widoki z wieży w Dusseldorfie. W dole wspaniała panorama miasta, urzekający widok Renu oraz odrobina adrenaliny podczas spoglądania przez szklane ściany i podłogę z wysokości około 200 metrów.

Warto przypomnieć, że to nie jedyna zagraniczna wyprawa uczniów w związku z realizacją tego projektu. Wcześniej, w marcu tego roku, uczniowie szkoły w Rękusach wzięli udział w międzynarodowym spotkaniu projektowym w Rumunii. Wówczas uczniowie również byli wytypowani na podstawie konkursu, który polegał na zbieraniu punktów za działania realizowane w szkole i poza nią. Szczęśliwymi wybrańcami z największą liczbą punktów okazali się : Amelia Sakowicz z klasy III, Wiktoria Andryszewska z klasy V, Weronika Szymańska z klasy V oraz Jakub Borkowski z klasy V. To właśnie oni, pod opieką pani dyrektor Agnieszki Jaszkowskiej oraz pani Elżbiety Napiórkowskiej, koordynatora projektu, spotkali się ze swoimi rówieśnikami z Turcji, Włoch, Łotwy, Niemiec, Łotwy i Bułgarii. Wówczas wszystkich ugościła Şcoala Gimnazială - Zaharia Stancu, znajdująca się w miejscowości Rosiorii de Vede w Rumunii.

Również nauczyciele z Rękus mieli okazję wziąć udział w międzynarodowych spotkaniach projektowych. Podczas spotkań we Włoszech i na Łotwie doskonalili swoje kompetencje językowe oraz uczestniczyli w warsztatach i szkoleniach. Wszystkie spotkania były również okazją do poznania systemów edukacji w krajach partnerskich.

- Szkoła w Rękusach także będzie gościła naszych partnerów projektowych już w marcu przyszłego roku - dodaje Agnieszka Jaszkowska. - Już cieszymy się na to spotkanie i planujemy szczegóły tej wizyty. Wszystkie działania projektowe podsumujemy w trakcie spotkania w Turcji, natomiast realizację całego projektu zakończymy w sierpniu 2018 roku.

SP Rękusy


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages