Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Ekonomiak nie jest kolejną nudną szkołą

2017-10-20 09:04:35 (ost. akt: 2017-10-20 09:21:06)

Tradycyjne fotogabloty, obdrapane i popisane ściany, nudne notki informacyjne poprzyklejane gdzie się da. Brzmi znajomo? Tak wyglądają korytarze niemal każdej szkoły w Polsce. Ale nie ełckiego Ekonomiaka. Uczniowie i nauczyciele odnowili wizerunek szkoły tak, że aż miło wychodzić na przerwę.

W 2017 roku Zespół Szkół nr 5 w Ełku, zwany popularnie Ekonomiakiem, obchodzi jubileusz 70-lecia. Nauczyciele i uczniowie bardzo starannie przygotowywali się do towarzyszącego obchodom rocznicowym zjazdu absolwentów. Stowarzyszenie Plejada, działające przy szkole od kilku miesięcy, wyszło z inicjatywą poprawy estetyki szkolnych korytarzy.

Budynek od dawna nie przeszedł gruntownego remontu, ale od czego fantazja i przedsiębiorczość nauczycieli i uczniów? Plejada pozyskała z Powiatu Ełckiego grant "Aranżacja nowoczesnej i przyjaznej przestrzeni szkolnej drogą współpracy międzypokoleniowej", który pozwolił znacząco poprawić wygląd szkoły. Odświeżono hol i część korytarzy, przygotowano estetyczne i wyjątkowe miejsca wypoczynku dla młodzieży. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli i pracowników, a także uczniów i ich rodziców oraz absolwentów, szkoła zyskała nowoczesny wygląd. Tradycyjne gabloty zostały zastąpione tematycznymi fototapetami, obrazami i zdjęciami wykonanymi przez nauczycieli i młodzież. Na ścianie przy sali matematycznej namalowano wzory i zamontowano duży zegar. W kąciku kulturoznawczym nauczycielki Urszula Michalak i Katarzyna Żóber namalowały tryptyk przedstawiający obiekty architektoniczne typowe dla stolic europejskich. Schody na klatce zostały pomalowane na kolorowo, umieszczono na nich napisy z datami wydarzeń z historii współczesnej.

Realizatorów grantu najbardziej cieszy fakt, że w aranżację szkolnej przestrzeni włączyli się inni nauczyciele i uczniowie, którzy wykonali dodatkowe prace dekoracyjne. Na jednej ze ścian namalowano logo Ekonomiaka, które już stało się wizytówką szkoły. Powstały zakątki reklamy, ekonomistów i logistyków oraz „ściana motywacyjna” przy sali polonistycznej, w łączniku prowadzącym na salę gimnastyczną pojawiły się nowoczesne plansze i tablice upamiętniające największe sukcesy sportowe.

Stowarzyszenie Plejada ma nowe pomysły na aranżację jeszcze niezagospodarowanej przestrzeni szkolnej i już ubiega się o kolejne granty.

Tekst: Iwona Możejko


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages